Nasze projekty

Kanaan zwycięzcą festiwalu Debiuty 2013

Zespół Kuba Kanaan z Trójmiasta został niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznego festiwalu Debiuty 2013 im. Moniki Brzozy w Warszawie. Muzycy podbili serca jurorów i słuchaczy, zdobywając nagrodę główną oraz najwięcej głosów od publiczności zasiadającej na sali.

Reklama

Kanaan zwycięzcą festiwalu Debiuty 2013

Po niedzielnym koncercie, który odbył się w Dobrym Miejscu w Warszawie można o nich powiedzieć: „Kanaan to zdobywcy serc”. Serc nie tylko publiczności, ale także jury. – Najważniejsze dla nas jest to, że obie nagrody są potwierdzeniem, że nasza muzyka jest uniwersalna, może się podobać każdemu i porusza ludzi – mówi Kuba Kornacki, lider zespołu Kanaan i pomysłodawca projektu.

 

Reklama
Reklama

Zespół, w którego składzie grają tak znakomici muzycy, jak m.in. Cezary Paciorek, Grzegorz Nadolny, czy Maciej Afanasjew, na scenie zaprezentował pięć utworów z debiutanckiej, przygotowywanej właśnie płyty: „Tato”, „Song Daniela”, „Diana”, „Kantyk Mojżesza” i „Litania dziękczynna”. Płyta „Tato” ukaże się jeszcze w 2013 roku.

 

– Teraz przed nami ostatnia prosta przed wydaniem longplaya – uśmiecha się Kuba Kornacki i dodaje – No i musimy się ćwiczyć w tym, żeby dobrze przeżyć radość z wygranej. Pokora to najważniejszy sprawdzian dla artysty, zwłaszcza tego, który chce służyć Bogu. Bo jeśli zacznie Go na scenie zasłaniać, to będzie jego koniec.

Reklama
Reklama

W jury konkursowym zasiedli: Marcin Jakimowicz (dziennikarz „Gościa Niedzielnego”), Szymon Chalimoniuk (muzyk, wydawca płyt) oraz Katarzyna Goszcz (wokalistka, logopeda, nauczycielka emisji głosu).

 

Reklama

Podczas tegorocznego koncertu Debiuty 2013 do konkursu stanęli: Kuba Kornacki z zespołem Kanaan, raper Hiob oraz zespół Twoje Niebo. W poprzednich edycjach laureatami festiwalu były takie zespoły, jak Love Story oraz Strona B.

Kanaan zwycięzcą festiwalu Debiuty 2013

Kanaan

 

Skład zespołu: Kuba Kornacki (śpiew, muzyka, słowa), Maciej Afanasjew (skrzypce, aranżacje, kierownictwo muzyczne), Cezary Paciorek (akordeon, instrumenty klawiszowe), Grzegorz Nadolny (kontrabas, gitary basowe), Waldemar Franczyk (instrumenty perkusyjne), Szymon Damięcki (gitary akustyczne, elektroakustyczne i solowe), Małgorzata Kornacka (śpiew), Paulina Grochu-Grochowska (śpiew).

 

Więcej informacji:

Agnieszka Kminikowska

tel.: 662 051 858

email: [email protected]

 

Strona zespołu

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite