Nasze projekty

700 numer miesięcznika „Znak”

7 ważnych pytań z historii pisma zadanych na nowo, zniżki na spektakle i wystawy w 9 miastach Polski oraz fotoreportaż z odwiedzin u… Czytelników – takie materiały znalazły się w jubileuszowym numerze miesięcznika ZNAK, piśmie wydawanym od 1946 roku.

Reklama

[gallerywidget_item id='5687' title='' content='']
[gallerywidget_item id='5688' title='' content='']
[gallerywidget_item id='5689' title='' content='']
[gallerywidget_item id='5690' title='' content='']
[gallerywidget_item id='5691' title='' content='']
[gallerywidget_item id='5692' title='' content='']
[gallerywidget_item id='5693' title='' content='']
[gallerywidget_item id='5694' title='' content='']
[gallerywidget_item id='5695' title='' content='']
[gallerywidget_item id='5696' title='' content='']

Eksperyment: „Drugie życie siedmiu pytań” polegał na podjęciu raz jeszcze ważnych tematów z historii pisma tj. ateizm, cenzura, literatura czy stosunek do odmienności. Redakcja zadała pytania, które padały na łamach magazynu współczesnym autorom tj. Jacek Dukaj, Norman Davies, Wiesław Myśliwski, Wojciech Orliński czy Aldo Vargas Tetmajer. Ich odpowiedzi zestawiono z tekstami i głosami sprzed lat m.in. Ryszarda Kapuścińskiego, Stanisława Lema, Czesława Miłosza, Józefa Tischnera.

 

Czytelnicy „Znaku” będą mogli również wejść taniej, a nawet za darmo to oper, teatrów i muzeów i zobaczyć m.in. spektakl Warlikowskiego, Halkę Moniuszki czy światowe prawykonanie Adriano in Siria Marii Veraciniego. To efekt jubileuszowej współpracy „Znaku” z instytucjami kultury z 9 miast Polski. Pojawienie się w kasie z drukowanym egzemplarzem pisma upoważnia do skorzystania z rabatu. Zniżki oferuje 14 instytucji m.in. Opera Bałtycka, Teatr Śląski, Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Teatr Stary w Lublinie.

Reklama
Reklama

Redakcja Znaku po praz pierwszy w historii odwiedziła również swoich Czytelników. Udało się odnaleźć osobę, która czyta pismo od 1 numeru, a więc od 1946 roku. Dziennikarze pisma odwiedzili 7 czytelników z różnych miejscowości. W magazynie opublikowany został fotoreportaż z tego projektu ze zdjęciami autorstwa Bogdana Krężela.

 

„Znak” odwiedza Czytelników

Reklama
Reklama

Z okazji jubileuszu „Znak” wydał również serię minibooków zawierających wybór najlepszych tekstów z historii pisma oraz przygotowuje limitowaną edycję reprintu nr 1. O wszystkich projektach informuje specjalna strona internetowa www.700.znak.com.pl .

 

Wydawcą miesięcznika „Znak” jest Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK.

Reklama

 

 


www.700.znak.com.pl


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę