Dlaczego Bóg milczy?

Na ekrany kin wchodzi film "Milczenie". To historia o dwóch misjonarzach, którzy wyruszają do Japonii poszukując swojego przyjaciela. Nie chcą uwierzyć pogłoskom, że wyparł się on swojej wiary i został buddyjskim mnichem. Jaki jest sens wiary i cierpienia? Dlaczego Bóg milczy, gdy jego wierni są prześladowani? Historia nie daje jasnych odpowiedzi.

Reklama

Akcja rozgrywa się w XVII-wiecznej Japonii, gdzie właśnie trwają prześladowania chrześcijan. Do Portugalii docierają jedynie pogłoski, że o. Cristóvão Ferreira wyparł się wiary. Czy to w ogóle możliwe? Przecież nikt nie potwierdził tych doniesień. A może to plotki? „Mamy porzucić człowieka, który zapalił w nas wiarę?”


Przeczytaj recenzję filmu


Kard. Kazimierz Nycz po polskiej premierze filmu zwrócił uwagę, że „Milczenie” podnosi kwestię zbyt łatwego osądzania, a z drugiej strony przypomina o dylemacie, który zapewne przeżywali pierwsi chrześcijanie i którego doświadczają współcześni wyznawcy Chrystusa, oddający życie za wiarę.

Reklama
Reklama

„Milczenie” nie jest prostą opowieścią o tym, co dobre a co złe. Żadna z pojawiających się na ekranie postaci nie jest jednowymiarowa. Główni bohaterowie zmagają się z wątpliwościami, niepewnością, strachem, poczuciem, że Bóg o nich zapomniał. Czy ta historia jest usprawieniem dla odejścia od wiary? Polecamy lekturę Shusaku Endo.


Kup książkę „Milczenie” 30% taniej!


milczenie_1

Reklama
Reklama

milczenie_2

milczenie_3

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę