Nasze projekty
Reklama

Szkaplerz z tegorocznej Lednicy – jak go zdobyć?

Spotkanie młodych na Lednicy słynęło co roku z niezwykłych znaków, przypominających uczestnikom różne wymiary głównego hasła. W tym roku hasłem są słowa "Cały Twój", zaś znakiem, który można otrzymać już teraz jest Lednicki Szkaplerz.

Szkaplerze z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej zostaną pobłogosławione i przyjęte w symbolicznym geście już w najbliższą sobotę, 6 czerwca, kiedy w wymiarze łączności duchowej odbędzie się XXIV Spotkanie Młodych Lednica 2000. 

Idąc za św. Janem Pawłem II, którego dewizą biskupią i mottem życia były słowa „Cały Twój” [Totus Tuus], pragniemy oddać się w opiekę Matce Bożej. Pójdziemy Jej śladami, aby uczyć się zawierzenia Bogu. Namacalnym znakiem tego aktu jest właśnie przyjęcie szkaplerza. Będzie towarzyszył Waszej modlitwie i przygotowaniom do Spotkania, a w pierwszą sobotę czerwca podczas nabożeństwa stanie się symbolicznym płaszczem Maryi. I pozostanie z Wami już na zawsze.

piszą organizatorzy wydarzenia. I dodają:

Reklama

6 czerwca 2020 roku spotykamy się inaczej niż zwykle, on- line, ale pragniemy, żeby szkaplerze lednickie znalazły się w Waszych domach jak najprędzej. Każdego roku wchodząc na Pola Lednickie, dostawaliście symbol Spotkania, tym razem Matka Boska przybędzie do Waszych domów już przed Spotkaniem. Wszystko w tym roku jest niezwykłe! Kochani, symbol lednicki to wspaniała okazja, by już dziś pomyśleć o swoich bliskich, przyjaciołach, o ludziach samotnych czy chorych, których zechcecie obdarować szkaplerzem lednickim.

Jeśli będziecie uczestniczyć w „Lednicy w domu” i chcecie mieć symbol spotkania już teraz, należy go zamówić w lednickim sklepiku online: https://lednicki.pl

Dochód ze sprzedaży szkaplerzy będzie cegiełką na utrzymanie Domu św. Jana Pawła II na Polach Lednickich, w którym odbędzie się XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

Reklama

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę