Nasze projekty
Reklama
Fot. Lednica2000/Facebook

Lednicki niezbędnik. Co zabrać na Pola Lednickie?

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych LEDNICA 2000! Po raz kolejny młodzi będą mogli zgromadzić się pod słynną “rybą” i przeżyć wspólnie niezapomniane chwile. Jedziesz na spotkanie po raz pierwszy i nie wiesz co ze sobą zabrać? Skorzystaj z naszego niezbędnika.

Coś dla ciała

Wyjeżdżając na Lednicę nie możemy zapomnieć o zmieniającej się pogodzie i nie raz bardzo różnych temperaturach o różnych porach dnia. Dlatego należy być przygotowanym na każdą ewentualność. Pamiętaj, aby przede wszystkim ubrać się wygodnie. Długa podróż autobusem, spacer na Pola Lednickie i spędzany tam czas, mają być dla Ciebie przyjemne, a w tym zdecydowanie mogą pomóc komfortowe ubrania i buty. Warto zabrać ze sobą krótsze spodenki w razie wysokiej temperatury, jak również bluzę lub kurtkę, która ogrzeje Cię w chłodny wieczór. Pamiętaj także o kremie z filtrem SPF 50, oraz parasolu lub pelerynie, gdyby zaskoczył Cię deszcz. Bardzo ważne będzie także nakrycie głowy. Sprytnym rozwiązaniem może być zabranie ze sobą folii termicznej. To rzecz bardzo uniwersalna – możesz zrobić z niej “namiot”, który da Ci chwilę wytchnienia w gorący dzień lub posłuży do otulenia się nią, gdy nadejdzie chłód.

Coś dla ducha

Nie zapomnijmy, że to Spotkanie Młodych to również czas, który mamy poświęcić na modlitwę, odkrywanie Boga i rozważanie Ewangelii. Dlatego też zabierz ze sobą książeczkę do modlitwy. Na Polach Lednickich będziesz mieć możliwość spowiedzi. Książeczka pozwoli Ci się do niej przygotować lub po prostu spędzić czas sam na sam z Panem Bogiem. Jeśli chcesz spakuj także śpiewnik, lecz ten będzie pewnie na Ciebie czekał w pakiecie lednickim. Warto zabrać ze sobą różaniec, który na pewno przyda Ci się podczas wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ: Najlepsze piosenki lednickie [PLAYLISTA]

Reklama

Chodźcie jeść, Zbawca woła, chodźcie jeść…

Bardzo ważną rzeczą jest żywność – bez niej ciężko byłoby Ci wytrzymać cały dzień na Polach Lednickich. Pamiętaj, aby wziąć ze sobą przynajmniej jedną, dużą butelkę wody. Nawodnienie jest istotnie, zwłaszcza przy wysokich temperaturach, na które musisz się przygotować. Warto mieć jednak jej zapas. Zabierz ze sobą jedzenie, które przetrwa w „trudnych warunkach” – mogą to być bułki, pakowane kabanosy, drożdżówki, wafle ryżowe i wiele więcej. Unikaj czekolady. Na miejscu również będziesz mógł kupić coś do jedzenia, więc jeśli Twoje zapasy nie wystarczą – nie będziesz chodzić z pustym brzuchem.

Bo zabawy nigdy dość

Czas oczekiwania na rozpoczęcie lednickiego programu można zagospodarować na wiele sposobów, jednym z nich jest granie w gry ze swoimi znajomymi. Jeśli tylko posiadasz takie gry, które możesz spakować do plecaka jak Dobble, UNO czy tradycyjna talia kart warto je zabrać a na pewno jeszcze bardziej umilą Wam czas. Pamiętaj, ma to być miły dodatek, głównym celem przyjazdu na Lednicę jest spotkanie z Panem Bogiem.

ZOBACZ: 7 inspirujących cytatów o. Jana Góry OP

Reklama

Co jeszcze może się przydać?

Należy brać pod uwagę, że Pola Lednickie to – nazwijmy to roboczo – duża polana. Zaopatrz się więc w matę bądź koc do siedzenia na ziemi. Jadąc grupą znajomych możecie umówić się między sobą co zabierze każdy z Was, by Wasze bagaże nie były przeciążone. Pamiętaj o wygodnym plecaku. Zostaw też w nim nieco miejsca na “lednickie zdobycze”. Na miejscu będzie czekać na Ciebie sklepik z koszulkami, gadżetami czy tegorocznymi lednickimi symbolami. Lecz co najważniejsze – weź ze sobą wyśmienity humor, pozytywne nastawienie i same dobre emocje. Obyśmy wszyscy mogli spotkać się pod Lednicką Rybą, a ten czas był dla Ciebie niezapomniany. Do zobaczenia!


Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę