Flickr/EpiskopatNews

25 lat Lednicy: najlepsze piosenki lednickie [PLAYLISTA]

13 maja poznamy hymn tegorocznego Spotkania Młodych Lednica 2000! Jak będzie brzmiał refren tego utworu, zdradziła nam wokalistka Siewców Lednicy, Agnieszka Chrostowska. W oczekiwaniu na nową lednicką piosenkę, przygotowaliśmy na Spotify specjalną, jubileuszową playlistę! 25 najlepszych lednickich utworów na 25. rocznicę tego spotkania.

Reklama

Jubileuszowa, 25. Lednica już 5 czerwca. Mimo trudnych okoliczności, organizatorzy zaplanowali spotkanie online i mają nadzieję w pełni oddać klimat i charakter zjazdu na Polach Lednickich. Spotkanie Lednickie nieodłącznie wiążę się ze śpiewem i tańcem, których to nie zabraknie także w tym roku. Siewcy Lednicy tegoroczny hymn przedstawią już 13 czerwca, w rocznicę objawień Fatimskich.

„Panie mój, słyszę Cię”

Tegoroczny hymn Lednicki będzie odnosił się do hasła spotkania „Usłysz”. Jak zdradziła wokalistka Siewców Lednicy, nowy utwór będzie o słuchaniu, poznawaniu głosu Boga. Będzie także mówił, co dzieje się, kiedy człowiek w głos Boga się wsłucha, a następnie prawdziwie ten głos usłyszy.

Jubileuszowa Lednica, a co za tym idzie jubileuszowy hymn. Pierwotnie zamierzaliśmy z Siewcami zrobić utwór bardzo refleksyjny, inny niż ostatnie, bliżej może „Prośby do Ducha”. Ale potem uświadomiliśmy sobie, że to jest jednak 25. Lednica, czyli musi być wesoło, radośnie, musi być impreza. Więc utwór, który stworzyliśmy jest bardzo radosny, odwołuje się oczywiście do hasła “Usłysz” i do treści spotkania. – tłumaczy Agnieszka Chrostowska, wiceprezes Stowarzyszenia Lednica 2000, wokalistka zespołu Siewcy Lednicy.

Reklama
Reklama

Rzeczywistość, w której od półtorej roku znajduje się świat, nie sprzyja planowaniu. Mimo to, organizatorzy Lednicy dokładają wszelkich starań, aby Lednica 2021 była wyjątkowym i owocnym spotkaniem. W trakcie majówki „Siewcy Lednicy” nagrali teledysk do najnowszego utworu, którym – mają nadzieję – podzielą się ze światem już 13 maja, w rocznicę objawień Fatimskich. Rzeczywistość covidowa jest taka, że strasznie trudno jest cokolwiek zaplanować. Postaramy się dotrzymać tego terminu, żeby był to 13 maja, czyli już za tydzień. Już dziś możemy zdradzić, że refren utworu brzmi: “Panie, mój słyszę Cię, niech odmienia duszę mą słowo Twe” – dodaje Agnieszka Chrostowska.

Panie, mój słyszę Cię, niech odmienia duszę mą słowo Twe

Playlista Lednicka

W oczekiwaniu na nową lednicką piosenkę, przygotowaliśmy na Spotify specjalną, jubileuszową playlistę! Wybraliśmy 25 najlepszych lednickich piosenek na 25. rocznicę tego spotkania. Wśród nich są oczywiście porywające do tańca „Tak, tak Panie” czy „Błogosławcie Pana” ale też te spokojniejsze, ale także znane piosenki – np. „Niech miłość Twa”.

Reklama
Reklama

PLAYLISTA „LEDNICA” DO POSŁUCHANIA NA SPOTIFY >>

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę