Nasze projekty

Siła nadziei. Uwierzcie w koniec świata

Książka Judyty Syrek i o. Joachima Badeniego „Siła nadziei. Uwierzcie w koniec świata” wyrywa z apatii i poczucia beznadziei. I zaskakuje. Mimo, że jej główny wątek stanowi pogłębiona teologiczna refleksja, poświęcona poważnym tematom ostatecznym, ta lektura odświeża ducha, zachęca do działania i w efekcie - zadziwiająco pokrzepia.

Reklama

Ukazująca się nakładem Wydawnictwa Stacja7 książka jest rozszerzeniem wydanych wcześniej rozmów z ojcem Badenim “Uwierzcie w koniec świata” i “Wyjdź do światła” o niepublikowane dotąd wypowiedzi charyzmatycznego dominikanina, który zmarł w 2010 roku w opinii świętości.

“Wznowienie tej książki, i to w tak poszerzonej formule, jest opatrznościowym zbiegiem okoliczności. Wydaje się, że głosu mędrca, jakim bez wątpienia był ojciec Joachim, potrzeba dzisiaj bardzo wielu ludziom. Bo wiele osób patrząc na sytuację na świecie spowodowaną wirusem zadaje teraz pytania o sens, o przyszłość tego świata, o wartość życia. Coś w nas domaga się nadziei” – tłumaczy Judyta Syrek. I dodaje: “Zobaczyliśmy, że słowa ojca Badeniego są wciąż aktualnym przesłaniem. Ojciec Joachim mówił wtedy właśnie o tym, co dzisiaj przeżywamy. On był prorokiem, pisał o tym już 10 lat temu ojciec Jan Andrzej Kłoczowski. Dzisiaj widzę, jak ważnym na ten czas, który właśnie przeżywamy. Dziś jeszcze mocniej potrzebna nam jest nadzieja, która płynie z tego proroctwa, z przesłania o powtórnym przyjściu Chrystusa na ziemię” . 

Ojciec Joachim Badeni – ceniony kaznodzieja, wieloletni duszpasterz akademicki, filozof, arystokrata i mistyk, na kartach książki wzywa do gotowości na ponowne przyjście Chrystusa. Podejmuje ten ważny temat bez patosu i zadęcia, stanowczo, lecz i z właściwym sobie poczuciem humoru. Dzieli się bogatym doświadczeniem życiowym i żywym doświadczeniem religijnym, ujmując przy tym szczerością. 

Reklama

„Siła nadziei. Uwierzcie w koniec świata” zachęca, by nie tylko w koniec świata wierzyć, ale by pójść dalej i przez pryzmat paruzji spojrzeć na swoje „tu i teraz”. Dzięki ukazaniu spraw ostatecznych z perspektywy miłości Bożej – lektura tej książki wręcz wyzwala tęsknotę za ponownym przyjściem Chrystusa.

Książka dostępna jest w przedsprzedaży na dobroci.pl

 Dlaczego warto sięgnąć po “Siłę nadziei”?

Reklama
  • umacnia wiarę
  • pozwala spojrzeć w przyszłość z głęboką nadzieją i optymizmem
  • zawiera przesłanie o miłości Bożej: pewnej i dostępnej dla każdego
  • inspiruje do refleksji nad życiem i postawienia sobie pytania o gotowość na ponowne przyjście Chrystusa
  • przedstawia zagadnienie końca świata w wyjątkowy – delikatny, choć stanowczy sposób  
  • niczego nie relatywizuje, a przeciwnie stawia właściwe wymagania
  • jest napisana lekko, z humorem, bez dydaktyzmu

 O czym jest ta książka?

  • o gotowości na paruzję, bez potrzeby poznawania jej daty
  • o sile nadziei, czerpanej z wiary w przyjście Chrystusa na końcu świata
  • o człowieku, którego wiara pomagała innym odzyskać siłę i zdrowie, dodawała pewności i poczucia ostatecznego zwycięstwa dobra nad złem

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę