Nasze projekty

Judyta Syrek: każdy musi przeżyć w swoim życiu poranek Zmartwychwstania

"Pan Jezus wiedział, że musi się spełnić wola Ojca, że musisz wziąć tę belkę krzyżową, przejść przez to cierpienie" - mówiła Judyta Syrek, autorka książki "Siła nadziei" wydanej przez Stację7, w audycji w Radiu Plus.

fot. Cathopic

Dziennikarka zwróciła uwagę, że „walka dobra ze złem toczy się cały czas na naszych oczach”. I chyba cała sztuka polega na tym, żebyśmy nie widzieli przegranej, ale wygraną – mówiła Syrek.

Pan Jezus wiedział, że musi się spełnić wola Ojca, że musisz wziąć tę belkę krzyżową, przejść przez to cierpienie i doprowadzić nas wszystkich do tego dnia, który za kilka dni będziemy przeżywać. I myślę, że też w osobistym życiu każdy z nas musi indywidualne przeżywać, ten poranek Zmartwychwstania – podkreśliła.

Autorka książki „Siła nadziei” podkreśliła, że w Wielkim Poście bardzo często jest przywoływana historia syna marnotrawnego. Dziennikarka odwołała się do jednej z książek Benedykta XVI, który nazwał drugiego syna z tej przypowieści, nie potrafiącego przebaczyć, jednym z nas.

Reklama

Jeżeli chcemy mówić o nadziei, to nie ma nadziei bez przebaczenia i te ciemności potęgują się w naszym sercu, kiedy nie potrafimy przebaczać – mówiła Syrek. I dodała, że jeśli w naszym nawrócenia nie ma przebaczenia, „to nie będzie też nadziei, miłości i też tej wiary w totalne zwycięstwo dobra, bo sami w to nie wierzymy”.

Dziennikarka mówiąc o paruzji przywołała słowa o. Joachima Badeniego, któremu jest poświęcona książka „Siła Nadziei”. Chrześcijanin, który nie wierzy w paruzję jest jak żołnierz, który idzie na wojnę bez karabinu, bo nie wierzy w to że zwycięży – zacytowała. I dodała, że wiara jest takim naszym karabinem i powinniśmy widzieć dobro w każdym człowieku, „nawet jeśli jest najgorszym grzesznikiem”.

Nie chodzi o usprawiedliwienie grzechu. To zło, ale zaczynamy wtedy prosić w swoim sercu o przebaczenie, przebaczamy też innym. I to jest ten nasz karabin, wiara w zwycięstwo dobra, co prowadzi do nadziei, totalna siła, która pozwala nam zrobić kolejny krok do przodu – mówiła.

Reklama

Całej rozmowy można posłuchać <<<tutaj

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę