Nasze projekty
Reklama

[#2] Szukaj dobra | SIŁA NADZIEI. Rekolekcje o końcu świata

Ojciec Joachim mówi, żeby szukać tego, co dobre, co piękne, a nie koncentrować się na tym co złe, co grzeszne. Jak szukać dobra? Wyjaśnia o. Tomasz Nowak OP.

Ojciec Joachim Badeni zostawił nam ważne przesłanie o końcu świata, chciał pokazać nam, że jest ono ważne dla naszej wiary. To przesłanie jest dla nas wciąż – a może właśnie szczególnie teraz – aktualne.

Odpuść sobie

Ojciec Joachim mówi o tym, żeby szukać tego, co jest dobre, piękne, żeby tym samym nie koncentrować się na tym co złe, na grzechu. Dlaczego? Nawet, gdybyśmy się bardzo zajmowali swoimi grzechami, nie mamy takiej mocy, żeby te grzechy w sobie pokonać, bo tylko Bóg może odpuszczać grzechy, to Bóg ma na tyle mądrości i mocy, żeby się umiejętnie, mądrze i skutecznie zajmować grzechami. Dlatego – możemy sobie odpuścić. Skoncentrować się na tym, co dobre, co piękne.

Jakim jesteś ogrodnikiem?

Przychodzi mi do głowy takie porównanie ogrodnicze – słabym ogrodnikiem jest ten, który zajmuje się tylko plewieniem chwastów, a nie sieje i sadzi niczego dobrego. Może mieć pięknie wyplewioną z chwastów grządkę, ale co z tego jeżeli nic dobrego na niej nie rośnie. To taki prosty obrazek, ale nasze życie jest naprawdę proste – jeśli stosujemy proste zabiegi, prowadzi nas do celu. A my mamy też tendencję do tego, żeby życie komplikować, a zaniedbywać to, co proste. Jeśli zajmujemy się grzechami – komplikujemy. Warto je widzieć, warto wiedzieć jakie mamy grzechy, ale warto nauczyć się zostawiać to Panu Bogu.

Reklama

Zapraszamy na drugi odcinek rekolekcji o końcu świata „Siła nadziei”, które prowadzi o. Tomasz Nowak OP:

W tym szaleństwie jest… nadzieja

Jak ktoś nie wierzy w Paruzję, czyli w ponowne przyjście Pana Jezusa, zachowuje się jak żołnierz, który nie wierzy w zwycięstwo. Możemy się bać powtórnego przyjścia, ale tak naprawdę nie chodzi o to, żeby się bać, ale mądrze na nie oczekiwać. I to jest właśnie dobra nowina, która może nas umocnić w walce, którą na co dzień toczymy.

Mówił ojciec Badeni: Właśnie przez to, że nie znamy żadnej daty paruzji, ale wierzymy, że nadejdzie, powstaje stan gotowości, nadziei. Ja mam w sobie pewność końca świata, tu i teraz. Mam absolutną pewność istnienia paruzji, bez potrzeby poznawania dat. W tej wierze jest ogromna siła. Przynajmniej w moim przekonaniu jest to siła nadziei. Nie potrzebuję cyfr, bo mam konkret: wierzę w przyjście Chrystusa na końcu świata.

Reklama

Jak ufać? Jak oczekiwać na przyjście Pana? Jak i gdzie szukać siły nadziei? O tym w rekolekcjach adwentowych “Siła nadziei” prowadzonych przez o. Tomasza Nowaka OP. 

Zobacz także:

ZAPOWIEDŹ „SIŁA NADZIEI”

Reklama

[#1] Przyjmij Światło | SIŁA NADZIEI. Rekolekcje o końcu świata

Joachim Badeni OP
Siła nadziei

Książka Judyty Syrek i o. Joachima Badeniego „Siła nadziei. Uwierzcie w koniec świata” wyrywa z apatii i poczucia beznadziei. I zaskakuje. Mimo, że jej główny wątek stanowi pogłębiona teologiczna refleksja, poświęcona poważnym tematom ostatecznym, ta lektura odświeża ducha, zachęca do działania i w efekcie – zadziwiająco pokrzepia. 
KUP KSIĄŻKĘ>>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja