Rekolekcje „Jak zadbać o dziś” to cykl sześciu odcinków, publikowanych przez cały grudzień. Poprowadzi je ks. Jerzy Jastrzębski, przyjaciel ks. Piotra Pawlukiewicza.
Ks. Jerzy Jastrzębski przez ostatni rok życia ks. Piotra Pawlukiewicza razem z nim posługiwał na tej samej warszawskiej parafii. Towarzyszył mu i wspierał w ostatnich latach życia, gdy ks. Piotr zmagał się z ciężką chorobą i cierpieniem.
Rekolekcje „Jak zadbać o dziś” prowadzone będą w oparciu o słowa ks. Piotra Pawlukiewicza, w omówieniu i interpretacji właśnie ks. Jerzego Jastrzębskiego.
ZOBACZ TEŻ>>> Ks. Jastrzębski o ks. Pawlukiewiczu: „Gdy przychodziły gorsze dni, trwał przy Bogu”
Przez kolejne dni, uczestnicy wchodzą w przestrzeń refleksji, wyciszenia i duchowej przemiany. Każdy dzień to szansa na spotkanie z Bogiem i spojrzenie na siebie oraz swoje życie przez pryzmat nadziei, miłości i wiary. Organizatorzy zapraszają, aby wspólnie przeżywać te wyjątkowe chwile, w których stajemy przed pytaniami o sens życia, prawdziwą miłość, wiarę i relację z Bogiem.
Przed nami porcja pięknych dni (…). Wykorzystajmy ten czas, aby przybliżył nas do Boga, abyśmy na końcu grudnia mogli powiedzieć: to był piękny miesiąc – mówi ks. Jerzy Jastrzębski
Przeczytaj również
Dalsza część artykułu pod filmem.
Jak wyglądają rekolekcje?
Rekolekcje „Jak zadbać o dziś” składają się z sześciu odcinków. Cztery pierwsze z nich będą publikowane w każdą sobotę Adwentu na Youtubie, link TUTAJ. Piąty i szósty odcinek zostaną wyemitowane w okolicy Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Pierwszy odcinek zatytułowany „Dzień pierwszy: Cierpliwe czekanie” już jest dostępny w sieci, link do niego TUTAJ. O czym jest?
Wraz z rozpoczęciem Adwentu, wkraczamy w czas oczekiwania – na Boga, na Jego odpowiedź i bliskość. Ks. Jerzy, odwołując się do słów ks. Piotra Pawlukiewicza, zaprasza nas do refleksji nad miłością, która potrafi cierpliwie czekać, nawet w cierpieniu. Wspominając liczne sytuacje, w których ks. Piotr towarzyszył ludziom zmagającym się z samotnością i stratą, stajemy przed pytaniem: czy potrafimy ocierać łzy innych i trwać, nie cofając się przed bólem? To dzień pełen refleksji nad nadzieją i współczuciem, które stają się światłem w mroku trudów codzienności.
materiały prasowe, pa/Stacja7