Nasze projekty

Abp Ryś: przez największego grzesznika Bóg czyni wielkie rzeczy

"Na służbie słowa Bożego są najprostsze rzeczy i są najmniejsi ludzie. Przez największego grzesznika Bóg czyni wielkie rzeczy!" – mówił abp Grzegorz Ryś podczas rekolekcji adwentowych dla Łodzi.

fot. Episkopat News/flickr.com

O dwóch zwiastowaniach – Zachariaszowi w Jerozolimie i Maryi w Nazarecie mówił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś w katedrze św. Stanisława Kostki podczas ostatniego dnia rekolekcji adwentowych dla Łodzi.

W czasie mszy świętej metropolita łódzki podkreślił, że Bóg spotyka człowieka, który wydaje się malutki, nieznaczący w swojej codzienności, i z takim człowiekiem prowadzi rozmowę, wchodzi z nim w dialog.

„Czy macie tak „naczytaną” Biblię, by modlić się cytatami z Pisma Świętego?”

Przez te trzy dni słuchamy Słowa i widzimy Maryję, która jest słuchaczką słowa. Maryja jest tak uważna, tak zasłuchana, że to Słowo porusza Ją do wnętrza. Bóg mówi do Maryi swoim słowem – nie nowym słowem, ale tym, które jest od dawna zapisane i dobrze Jej znane. Słowo, z którym przychodzi Anioł, to jest słowo z Księgi Sędziów i Księgi Judyty. Ona ma „naczytane” słowe Boże. Modli się słowem Bożym. Żyje słowem Bożym. Czy macie tak „naczytaną” Biblię, by modlić się cytatami z Pisma Świętego? Kiedy ostatnio miałem takie doświadczenie, że słowo Boga, które słyszę, poruszyło całe moje wnętrze? – pytał rekolekcjonista.

Reklama

„Przez największego grzesznika Bóg czyni wielkie rzeczy”

Jak Bóg mówi do ciebie słowo i jakby się tobie wydawało ono niemożliwe, za trudne, to On może je spełnić! Bo dla Boga wszystko jest możliwe. Nic nie jest „za cudowne” dla Boga. To jest Boża synteza. Z jednej strony za cudowne, niemożliwe, a z drugiej – dla Boga nie ma nic nie możliwego. Na służbie słowa Bożego są najprostsze rzeczy i są najmniejsi ludzie. Przez największego grzesznika Bóg czyni wielkie rzeczy! – zaznaczył duchowny.

Podczas trzydniowych rekolekcji dla Łodzi, które od 5 lat organizowane są w katedrze łódzkiej, jest już zwyczajem, że ofiary zebrane w czasie liturgii przeznaczone są na jakieś konkretne dzieło miłosierdzia. W tym roku całość zostaje przekazana na #DarDlaNowonarodzonego – akcję prowadzoną przez łódzki Orszak Trzech Króli.

Pieniądze na „Dar dla Nowonarodzonego” przekazywać można na konto: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077 z dopiskiem „Dar dla Nowonarodzonego 2023”

Reklama

Link do zbiórki: https://www.caritas.lodz.pl/zbiorki/dar-dla-nowonarodzonego.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę