Nasze projekty

Nauczycielka matematyki została nową dziewicą konsekrowaną. „Fascynująca przygoda”

Nowa dziewica konsekrowana podkreśliła, że "spotkanie żywego Boga, stało się początkiem najpiękniejszej i najbardziej fascynującej przygody życia!".

fot. Mocni w Duchu Live/YouTube

Do grona dziewic konsekrowanych archidiecezji łódzkiej dołączyła ostatnio Anna Szcześniak, nauczycielka matematyki w jednym z łódzkich liceów, która napisała o sobie, że „nawrócenie z 'religijności’ do 'wiary’, spotkanie żywego Boga, stało się początkiem najpiękniejszej i najbardziej fascynującej przygody życia!”. „Każdemu życzę doświadczenia takiego ogromu Bożej Miłości!” – napisała. Ponadto, jest związana z Ruchem Światło-Życia oraz a Mocni w Duchu. Jej pasją są góry.

Anna Szcześniak zamieściła ważny dla siebie cytat z Pisma Świętego: „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał” (Ps 37,5).

Obrzędu konsekracji dziewicy w kościele jezuitów w Łodzi dokonał bp Ireneusz Pękalski. W czasie uroczystości poświęcono obrączkę – znak przynależności do Jezusa – oraz brewiarz, do którego odmawiania zobowiązuje się dziewica konsekrowana.

Reklama

Konsekrację dziewic nazywa się „mistycznymi zaślubinami z Jezusem”.

Jaka jest rola dziewic konsekrowanych?

W rozmowie z KAI o. Wiesław Kulisz, dyrektor Wydziału Instytutów Życia Konsekrowanego w kurii warszawskiej, powiedział, że rolą dziewic konsekrowanych w Kościele jest „bycie świadkiem Chrystusa na ziemi, bycie znakiem innego świata”.

Nasze życie tu na ziemi kiedyś się skończy, jest tylko pielgrzymką. Tam w niebie, jak mówi Chrystus, „nie będziemy się żenić, ani za mąż wychodzić”. Dziewice konsekrowane poprzez związanie życia z Jezusem tu na ziemi, zapowiadają ten świat, który przyjdzie – mówił.

Reklama

Jak podkreślił, „konsekracja znaczy całkowite oddanie człowieka na służbę Bogu”. Podobnie dziewica konsekrowana. To kobieta, która odczuwa w swym sercu powołanie, które jest darem Boga. Bóg jest zawsze pierwszy i to On wzywa, a człowiek odpowiada na to powołanie, oddając całe życie Bogu. (…) W niezwykły sposób staje się oblubienicą Chrystusa. To zaślubiny z Jezusem, by od tej chwili żyć Jego sprawami – mówił o. Kulisz.

ZOBACZ TEŻ: Ile dziewic konsekrowanych żyje w Polsce?

deon.pl, KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę