Fot. Langusta na palmie/Instytut Prymasowski

„Wyszynki” czyli Adwent z o. Adamem Szustakiem i bł. kard. Stefanem Wyszyńskim

Przez cztery tygodnie, każdego dnia - cytat bł. kard. Wyszyńskiego i refleksja ojca Adama Szustaka. Wszystko po to, by nie tylko lepiej poznać postać nowego błogosławionego, ale by przede wszystkim przygotować swoje serce na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy na "Wyszynki", czyli poranną dawkę energii na cały Adwent!

Reklama

W okresie Adwentu ojciec Adam Szustak zachęca do udziału w „Wyszynkach”, czyli refleksji nad słowami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, publikowanych od poniedziałku do soboty na kalane Langusta na palmie w ramach codziennych „Wstawaków”. Adwentowa seria będzie także publikowana każdego dnia na portalu Stacja7. Najnowsze odcinki znajdziesz TUTAJ.

Przez „Wyszynki” do serca

Jak zaznacza ojciec Adam, pomysł na „Wyszynki” zrodził się z chęci obrania jednego, konkretnego przewodnika na czas Adwentu. Kilka miesięcy temu kard. Wyszyński został ogłoszony błogosławionym. Muszę się wam przyznać, że ja jego postaci, myśli – prawie w ogóle nie znam. I pomyślałem sobie, że poprzyglądam się różnym jego myślom. Dlatego przez najbliższe cztery tygodnie, do Bożego Narodzenia, będziemy codziennie we „Wstawakach” zajmować się cytatami kard. Wyszyńskiego. Mam nadzieję, że one nas poprowadzą i pomogą nam poprzyglądać się swojemu sercu względem Pana Jezusa posługując się zdaniami bł. kard. Stanisława Wyszyńskiego – mówi w filmie ojciec Adam.

Na początek… pielucha

Na start ojciec Adam porusza bardzo ważny temat – poczucia wartości. Bardzo często próbujemy sobie nadać wartość przez tytuły, pozycje, osiągnięcia, sukcesy, uznanie przez innych ludzi – wtedy czujemy się kimś. Tymczasem bł. kardynał Wyszyński podkreśla, że nasza wartość bierze się z czegoś zupełnie innego, a tym, co nam o tym przypomina jest… pielucha.

Reklama
Reklama

Zapraszamy na pierwszy, adwentowy odcinek „Wyszynków”:


Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę