Nasze projekty

[#4] Doceń ciszę | SIŁA NADZIEI. Rekolekcje o końcu świata

Czy powtórne przyjście Pana Jezusa będzie w ciszy czy w "nagłości"? Wyjaśnia Tomasz Nowak OP.

Reklama

„Cisza nie przeszkadza nagłości. Przeciwnie, wydaje mi się, że cisza przygotowuje do nagłości” – mówił o. Joachim Badeni OP.

Czy powtórne przyjście Jezusa może się odbyć w ciszy?

Ja szczerze przyznam, że miałem w głowie błyskawice, huk! A ojciec Joachim powtarza, że to właśnie cisza przygotowuje do tego, co przychodzi nagle. Jeśli jesteśmy zabiegani, jeśli jest wokół nas dużo hałasu, rozproszeń, to nas nie przygotowuje na nagłe wydarzenia. Wręcz przeciwnie – jeśli jesteśmy w ciszy, skupieni, jeśli jesteśmy blisko siebie, jesteśmy bardziej przygotowani na to, co niespodziewane – mówi o. Tomasz Nowak OP.

W tym szaleństwie jest… nadzieja

Jak ktoś nie wierzy w Paruzję, czyli w ponowne przyjście Pana Jezusa, zachowuje się jak żołnierz, który nie wierzy w zwycięstwo. Możemy się bać powtórnego przyjścia, ale tak naprawdę nie chodzi o to, żeby się bać, ale mądrze na nie oczekiwać. I to jest właśnie dobra nowina, która może nas umocnić w walce, którą na co dzień toczymy.

Reklama

Mówił ojciec Badeni: Właśnie przez to, że nie znamy żadnej daty paruzji, ale wierzymy, że nadejdzie, powstaje stan gotowości, nadziei. Ja mam w sobie pewność końca świata, tu i teraz. Mam absolutną pewność istnienia paruzji, bez potrzeby poznawania dat. W tej wierze jest ogromna siła. Przynajmniej w moim przekonaniu jest to siła nadziei. Nie potrzebuję cyfr, bo mam konkret: wierzę w przyjście Chrystusa na końcu świata.

Jak ufać? Jak oczekiwać na przyjście Pana? Jak i gdzie szukać siły nadziei? O tym w rekolekcjach adwentowych “Siła nadziei” prowadzonych przez o. Tomasza Nowaka OP. 

Reklama

Zobacz także:

 ZAPOWIEDŹ “SIŁA NADZIEI”

 [#1] Przyjmij Światło | SIŁA NADZIEI. Rekolekcje o końcu świata

Reklama

 [#2] Szukaj dobra | SIŁA NADZIEI. Rekolekcje o końcu świata

[#3] Sięgnij do głębi | SIŁA NADZIEI. Rekolekcje o końcu świata

Joachim Badeni OP
Siła nadziei

Książka Judyty Syrek i o. Joachima Badeniego „Siła nadziei. Uwierzcie w koniec świata” wyrywa z apatii i poczucia beznadziei. I zaskakuje. Mimo, że jej główny wątek stanowi pogłębiona teologiczna refleksja, poświęcona poważnym tematom ostatecznym, ta lektura odświeża ducha, zachęca do działania i w efekcie – zadziwiająco pokrzepia. 
KUP KSIĄŻKĘ>>>

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę