Nasze projekty

Biblia wg ks. Pawlukiewicza: Osiem błogosławieństw

Chrystus wzywa nas do szczęścia, które będzie oczyszczone z chciwości i pragnienia zemsty.

Reklama

Ktoś powiedział, że życie ludzkie jest to jak nocleg w gospodzie średniej klasy. Kiedy prowadzę rekolekcje zamknięte dla  dorosłych czy dla młodzieży, padają słowa: „proszę księdza, rekolekcje się kończą, wracamy do życia”. Ja mówię wtedy: „a może to tu jest życie, a tam jest śmierć?”. Może na rekolekcjach byłeś sobą. Byłeś w porządku, a tam, gdy siedzisz przed Internetem i oglądasz różne bzdury, nie jesteś sobą? Proszę się zastanowić, kiedy ja żyję, gdzie ja żyję?

Słowo błogosławiony znaczy szczęśliwy. W życiu są różne „typy” szczęścia. Ale czy to, co wydaje ci się szczęściem, jest nim naprawdę? A może jest tylko sztucznym zapełnieniem pustki, bezsensu, samotności? Może to, co daje ci szczęście, jest tylko ucieczką od tego co trudne i bolesne? Co więc oznacza słowo „szczęśliwy”? Wyjaśnia ks. Piotr Pawlukiewicz w kolejnym odcinku serii “Biblia według ks. Pawlukiewicza”, realizowanej przez Radio Warszawa:

Reklama
Reklama

„Biblia według księdza Piotra Pawlukiewicza” to autorski wybór tematyczny fragmentów audycji “Księga” emitowanych na antenie Radia Warszawa. Audycja nagrywana z Pawłem Kęską i ks. Pawlukiewiczem w latach 2014-2017, zawierała komentarze do niedzielnych czytań biblijnych.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w każdą niedzielęponiedziałekśrodę i piątek na kanale YouTube Radia Warszawa oraz na portalu Stacja7.pl.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę