Nasze projekty
Fot. Youtube/Langusta na plamie

O. Szustak dotarł do Grobu Pańskiego

"Po 95 dniach i pokonaniu 3347 km dolazłem do Grobu Pańskiego" - poinformował na Facebooku o. Adam Szustak.

Reklama

Pod koniec kwietnia o. Szustak poinformował w jednym ze swoich vlogów, że podejmuje pielgrzymkę pokutną „za grzechy moje i grzechy Kościoła, którego jestem częścią wyruszam wiosną w samotną pieszą pielgrzymkę z Łodzi do Jerozolimy”. Po drodze o. Adamowi udało się spotkać z Papieżem Franciszkiem. Po 95 dniach pieszej wędrówki dotarł do celu.

„Mówią, że to droga jest celem i rzeczywiście to prawda, bo nikogo tu nie było:) Grób ciągle jest pusty! Położyłem więc głowę i serce na pustej nagrobnej płycie i wysypałem wszystkie grzechy, które niosłem, swoje i Kościoła. Potem na Kalwarii dotykając dłonią miejsca, gdzie wbito krzyż Pana Jezusa zostawiłem Mu wszystkie Wasze intencje, które mi powierzyliście. Nic tu po mnie, bo On poszedł już dalej. Lecę więc za Nim. Ściskam Was jak nie wiem co i błogosławię. Strasznie się za Wami stęskniłem. Do zobaczenia niedługo” – relacjonuje o. Adam na swoim fanpage na Facebooku „Langusta na palmie”.

Reklama

Moi kochani, nie wiem jakim cudem, ale po 95 dniach i pokonaniu 3347 km dolazłem do Grobu Pańskiego. Mówią, że to droga…

Posted by Langusta na palmie on Wednesday, July 31, 2019

Reklama

O. Szustak przed wyruszeniem podjął decyzję o nie relacjonowaniu swojej drogi i zachęcił do wysyłania swoich intencji. “Chciałbym, żeby moja pielgrzymka była czymś dla Pana Boga. Czymś między moim sercem, a jego sercem” – wyjaśniał motywy rezygnacji z mediów. Swoją pielgrzymkę rozpoczął w Krakowie spod grobu św. Jacka, pierwszego polskiego dominikanina. Następnie Przez Słowację, Węgry, Chorwację dotarł do Rzymu, i “wbił na chatę Franciszkowi” prosząc o jego błogosławieństwo na dalszą drogę. Kolejnymi państwami, które odwiedził były Grecja, Turcja by następnie przez Cypr dotrzeć do Jerozolimy.

zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę