Nasze projekty

Papież wystąpi w filmie dla dzieci

Papież Franciszek wystąpi w filmie dla dzieci. Nie będzie jednak aktorem, lecz w epilogu wyjaśni widzom, jak i gdzie można spotkać Jezusa.

„Beyond the Sun” to przygodowa opowieść, w której dzieci z różnych kultur naśladować będą Apostołów, szukając Jezusa w otaczającym je świecie. Wyprodukuje ją firma AMBI. Zdjęcia rozpoczną się w br.

Dochód z dystrybucji filmu ma być przeznaczony na dwie organizacje charytatywne w Argentynie – ojczyźnie papieża Franciszka: El Almendro i Los Hogares de Cristo, które niosą pomoc dzieciom i młodzieży, które były uzależnione od narkotyków.

Współzałożyciel AMBI, 27-letni Andrea Iervolino wyraził wdzięczność Franciszkowi, że zgodził się wziąć udział w tym przedsięwzięciu, które jest „nie tylko filmem, ale także przesłaniem”, a „kto lepiej niż papież przekaże ważne społeczne i duchowe przesłanie?”. Konsultantem filmu będzie biskup pomocniczy w Buenos Aires, Eduardo García.

Reklama
Reklama

Nie będzie to pierwsze pojawienie się papieża na ekranie filmowym. W 1958 r. Pius XII wystąpił w filmie „Embezzled Heaven”, opowiadającym historię Tety Linek, austriackiej kucharki, która myślała przede wszystkim o tym, jak dostać się do nieba. Wykorzystano w nim nagranie z autentycznej audiencji Piusa XII w bazylice św. Piotra (https:// www.youtube.com/watch?v=8aLzycbkHhc). Udział papieża nie spowodował uwolnienia filmu od krytyki. Dziennik „New York Times” w swej recenzji pisał, że film był wprawdzie inspirujący i dający do myślenia, ale jednocześnie zbyt rozwlekły i niezręczny.

Istniejąca od 2013 r. AMBI wyprodukowała ostatnio m.in. filmy: „Septembers of Shiraz”, z udziałem Salmy Hayek i Adriena Brody’ego, oraz „In Dubious Battle” z Jamesem Franco, Seleną Gomez, Robertem Duvallem i Edem Harrisem – gwiazdami Hollywoodu.


pb (KAI/voanews.com/cruxnow.com) / Rzym

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę