Nasze projekty

Złap świętego czyli katolicka wersja PokemonGO

Zamiast japońskich stworków - święci. To pomysł hiszpańskiej fundacji ewangelizacyjnej na katolicką wersję popularnej do niedawna gry PokemonGO. Oto "Follow JC Go".

Gra została wymyślona specjalnie pod kątem Światowych Dni Młodzieży, które w styczniu odbędą się w Panamie. Za pomysłem stoi fundacja Ramon Pane, w radzie nadzorczej której zasiada kard. Oscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu. Według mediów takich jak Vatican Insider czy Yahoo Finance gra uzyskała już aprobatę papieża Franciszka.

„Follow JC GO” (Idź za Jezusem Chrystusem) wygląda niemal jak wierna kopia „PokemonGO” – aplikacji opartej na technologii Augmented Reality oraz wbudowanego w smartfony systemu GPS. Na obraz z kamery smartfona, obserwujący to, co dzieje się wokół telefonu gracza nakładany jest animowany świat postaci, którymi w tym wypadku nie są bohaterowie japońskiej kreskówki, tylko święci i postaci biblijne. To ich należy śledzić w swoim otoczeniu, wykazując się raz po raz wiedzą na temat ich życia, ale – w przeciwieństwie do Pokemonów, świętych nie „łapiemy”, ale zapraszamy do swojej drużyny. Kolejne poziomy gry zdobywamy gdy w naszej drużynie jest już odpowiednia liczba świętych. Za pomoca gry można również wspierać finansowo realnie istniejące w świecie dzieła charytatywne.

Na razie gra istnieje wyłącznie w hiszpańskiej wersji językowej i została pobrana „zaledwie” przez 50 tys. użytkowników na całym świecie. Planowane są jednak inne wersje językowe, o której już w sklepie GooglePlay upominają się m.in. polscy użytkownicy. 

Reklama
Reklama

 

ad/ Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę