Nasze projekty

Tłumy przed grobem bł. Carla Acutisa. Wystawienie ciała przedłużone

Po sobotniej beatyfikacji Carla Acutisa, wielu młodych ludzi chce przyjechać do Asyżu i pomodlić się przed jego grobem. W związku z tym publiczne wystawienie ciała Włocha zostało przedłużone do 19 października.

Youtube.com/diocesidiassisi

O tej decyzji poinformowała diecezja w Asyżu. Pierwotnie wystawienie ciała Acutisa miało się zakończyć 17 października uroczystą mszą, ale wielu młodych ludzi zwróciło się z prośbą o to, by mogli przyjechać przed grób błogosławionego w weekend. Dlatego podjęto decyzję o przedłużeniu tego okresu.

Acutis jest pochowany w Asyżu w bazylice Najświętszej Maryi Panny od Aniołów w Asyżu. Spoczywa w bluzie, dżinsach i sportowych butach. Od czasu sobotniej beatyfikacji przybywają tam tłumy, żeby móc pomodlić się przy jego grobie.

Reklama

Do grobu przybywa wielu młodych ludzi, dla których Acutis jest wzorem. Żył w tym samym świecie, co my. Jest bardzo blisko nas i naszego sposobu życia. Mamy w nim przykład życia, do którego możemy się odnieść w łatwy sposób – powiedział stacji EWTN Charles Denonfoux, student z Francji.

SPRAWDŹ: Cud za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa. Uzdrowiony 4-letni chłopczyk

„Przyjeżdżają, bo chcą zmienić swoje życie”

Franciszkanie, którzy posługują na miejscu zauważyli, że od czasu publicznego wystawienia ciała Acutisa, do jego grobu przybywa wielu młodych ludzi, którzy chcą zmienić swoje życie. Korzystają z możliwości spowiedzi w różnych językach. Przyjeżdżają, bo chcą zmienić swoje życie, chcą zbliżyć się do Boga i naprawdę go doświadczyć – mówi o. Bonifacio Lopez.

Reklama

Carlo Acutis urodził się w Londynie, ale dzieciństwo i młodość spędził w Mediolanie. Od najmłodszych lat interesował się informatyką, grał w gry wideo, uczył się programowania.

Był też bardzo przywiązany do wiary. Codziennie uczestniczył w mszy, co tydzień chodził do spowiedzi. Stworzył strony internetowe, które mówiły o cudach eucharystycznych.  Im częściej przyjmujemy eucharystię, tym bardziej będziemy podobni do Jezusa – mówił.

Reklama

Zmarł w 2006 roku w wieku 15 lat na białaczkę. Swoje cierpienie ofiarował za papieża Benedykta XVI i za Kościół.

PRZECZYTAJ: Carlo Acutis – influencer Pana Boga. Rzecz o uświęcaniu Internetu

ag/CNA/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę