Nasze projekty

Respiratory od papieża dotarły do brazylijskich szpitali

Brazylijskie szpitale otrzymały od papieża Franciszka niezbędny sprzęt medyczny, w tym także respiratory, do leczenia chorych na COVID-19. Kraj ten jest na drugim miejscu na świecie pod względem liczby zachorowań.

Papież przekazał szpitalom w Brazylii m.in. 18 respiratorów  i 6 przenośnych aparatów USG, jak również inny sprzęt medyczny. Większość aparatury trafiła do szpitala św. Łukasza, który znajduje się na południu kraju w Porto Alegre, natomiast reszta została rozdysponowana w najbardziej potrzebujących regionach.

Szpital w Porto Alegre jest placówką publiczną, która przyjmuje na intensywną terapię także ludzi najbiedniejszych, bez ubezpieczenia zdrowotnego. Dlatego tamtejszy metropolita osobiście poświęcił otrzymane dary oraz podkreślił, że gest papieża „jest wyrazem solidarności z ludźmi, którym się nie poszczęściło”.

Porto Alegre leży w regionie Rio Grande do Sul na południu Brazylii. Uniwersytet Federalny Rio Grande (UFRGS) opublikował w zeszłą środę statystyki zachorowań na koronawirusa, w których zarejestrowano znaczny spadek zarażonych w regionie. Do tej pory stwierdzono tam 115 tys. przypadków zakażeń, w tym ponad 3 tys. zmarłych na COVID-10.

Reklama
Reklama

Papież Franciszek przekazał też termometry dla urugwajskiej służby zdrowia, które mają pomóc w diagnozowaniu choroby COVID-19, ponieważ jednym z jej najczęstszych symptomów jest gorączka.

vaticannews, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite