Nasze projekty

Policja przerwała nabożeństwo w polskiej parafii w Londynie

Do przerwania liturgii Męki Pańskiej doszło w polskiej parafii Chrystusa Króla w Londynie. Około godziny 18:00 do świątyni weszła policja i kazała wszystkim wyjść. Nie dokończono nabożeństwa.

Youtube.com/ Andrzej Fryzicki

Policjanci, którzy przybyli na miejsce stwierdzili, że zgromadzenie jest nielegalne i trzeba opuścić świątynię. Zagrozili przy tym mandatami.

Po chwili wszyscy dostosowali się do poleceń i wyszli z kościoła. Nie dokończono nabożeństwa. „Uważamy, jednak, że policja przekroczyła brutalnie swoje kompetencje, wydając swój nakaz bez odpowiedniego na to powodu, gdyż wszystkie wymogi rządowe zostały dotrzymane” – pisze w oświadczeniu parafia.


„Ubolewamy nad tym, że prawa wiernych zostały pokrzywdzone w tak ważnym Dniu dla każdego wierzącego, a nasz kult – sprofanowany. Poinformowaliśmy o tym incydencie przełożonych Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Poprosiliśmy władze policji o wyjaśnienie zaistniałego zdarzenia i czekamy na ich odpowiedź” – dodają duchowni.

Reklama
Reklama

Dodatkowo jak zaznacza parafia, ostatnie wytyczne pozwalają z dotrzymaniem zasad sanitarnych organizować nabożeństwo w pandemii.

Policja: Niektórzy nie mieli masek

Policja odpowiedziała w oświadczeniu, że funkcjonariusze przybyli do kościoła, gdzie znaleźli dużą grupę ludzi. ”Niektórzy nie mieli na sobie masek i zdecydowanie nie przestrzegali zasad dystansu społecznego” – czytamy. Funkcjonariusze podjęli decyzję o interwencji, ponieważ uznali, że ryzyko transmisji wirusa jest zbyt duże.

Jak dodaje parafia, kolejne nabożeństwa będą się odbywać w kościele według planu.

Reklama
Reklama

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę