Nasze projekty

Papież wkrótce pojedzie do Marsylii. Prezydent Francji będzie obecny na Mszy św.

Prezydent Francji Emmanuel Macron będzie obecny na Mszy św, jaką 23 września odprawi w Marsylii papież Franciszek – zapowiadają francuskie media. Tego samego dnia przewidziane jest również ich spotkanie w cztery oczy. Szefowi państwa towarzyszyć będzie jego żona, Brigitte.

fot. CC BY 2.0/wikipedia.org/M. Mazur / EpiskopatNews / Flickr

Wprawdzie otoczenie Macrona odradzało mu uczestnictwo w katolickiej liturgii w kontekście wprowadzonego niedawno zakazu noszenia abai przez muzułmańskie uczennice w szkołach, jednak prezydent postanowił inaczej. Macron ma bowiem, na co zwracają uwagę media, „osobistą relację z Franciszkiem”, z którym są po imieniu. Prezydent złożył już trzy wizyty w Watykanie, zaś jego żona w 2022 roku powiedziała papieżowi, że modli się za niego co dzień.

Ochrzczony w wieku 16 lat Macron, były asystent protestanckiego filozofa Paula Ricœura opowiada się za „naprawieniem więzi między Kościołem i państwem” w kraju, w którym od 1905 roku obowiązuje ścisły rozdział państwa od Kościoła.

ZOBACZ: Francja. Droga córy marnotrawnej

Reklama

Gdy 15 lat temu Francję odwiedził Benedykt XVI, na Mszy św. odprawianej przez papieża w Paryżu był obecny ówczesny premier François Fillon. Natomiast obecna szefowa rządu Elisabeth Borne nie wybiera się do Marsylii.

Papieska wizyta w tym mieście w dniach 22-23 września skupiona będzie wokół tematyki migracyjnej. Obecność Franciszka związana jest ze Spotkaniami Śródziemnomorskimi, gromadzącymi w dniach 18-24 września przedstawicieli Kościołów z basenu Morza Śródziemnego. Franciszek będzie pierwszym papieżem odwiedzającym Marsylię od 1533 roku.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę