Nasze projekty

Papież Franciszek zadzwonił do włoskiego misjonarza. „Byłem przerażony”

O rozmowie z Ojcem Świętym (o której Franciszek mówił wiernym w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” 11 października) poinformował w wywiadzie dla tygodnika brazylijskiej archidiecezji São Paulo ks. Julio Lancellotti. Włoski misjonarz jest wikariuszem biskupim ds. duszpasterstwa ludzi ulicy w archidiecezji São Paulo.

Ks. Julio poinformował, że o godzinie 14.15 otrzymał telefon z niezidentyfikowanego numeru, a gdy odpowiedział, Ojciec Święty przedstawił się z prostotą: „Tu papież Franciszek”. A potem zapytał czy woli rozmawiać po hiszpańsku, czy też po włosku.

Papież w rozmowie odniósł się do niedawno opublikowanych zdjęć, ukazujących troskę o bezdomnych w obecnym okresie pandemii. Powiedział, że zna trudności, jakich doświadczamy, zachęcił aby się nie zniechęcać i, tak jak Pan Jezus być z ubogimi – wspomniał włoski misjonarz.

Franciszek poprosił także księdza, aby przekazał bezdomnym, że bardzo ich miłuje i im błogosławi. Ks. Lancellotti podkreślił, że papież był bardzo prosty i zwyczajny, jakby rozmawiali codziennie. Byłem przerażony, kiedy papież Franciszek się przedstawił– wyznał. Ks. Lancellotti wielokrotnie otrzymywał pogróżki w związku ze swoją pracą pośród ubogich, a także walką z korupcją i handlem narkotykami.

Reklama

SPRAWDŹ: Słowacja: Diecezja spiska odwołuje publiczne Msze w tygodniu

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite