Nasze projekty

Franciszek: niech Matka Boża pomoże nam dzielić się naszą wiarą

"Jezus, tak jak uczynił to z uczniami w wieczór wielkanocny, zaskoczy nas i uczyni nasze spotkania i nasze środowiska jeszcze piękniejszymi" - mówił dziś papież przed wielkanocną modlitwą Regina Caeli.

fot. vatican news/youtube.com

Papież zachęca do dzielenia się swoim doświadczeniem wiary. Warto mówić o dobrych natchnieniach, które ukierunkowały nas w życiu, o myślach i uczuciach, które pojawiły się, gdy znaleźliśmy się w obecności Boga, a także o wysiłkach i trudach, które podejmujemy, aby zrozumieć i postępować na drodze wiary, być może nawet żałować i zawrócić – powiedział Franciszek 14 kwietnia w rozważaniu przed wielkanocną modlitwą „Regina Caeli”.

Papież Franciszek wyszedł od sceny, gdy dwaj uczniowie po powrocie z Emaus opowiadają w Wieczerniku o swoim spotkaniu z Jezusem zmartwychwstałym (Łk 24, 35-48). I właśnie wtedy Zmartwychwstały Pan ukazuje się całej wspólnocie. W tym kontekście papież podkreślił znaczenie dzielenia się wiarą. Zauważył, że każdego dnia dociera do nas mnóstwo informacji. Wiele z nich nie ma znaczenia, ale są też wiadomości dobre i konstruktywne. Zachęcił do dzielenia się tym, co w istotny sposób wpłynęło na nasze życie, aby pomóc innym. Jest jednak jedna rzecz, o której często trudno nam mówić. Chodzi paradoksalnie o to, co najpiękniejsze, co mamy do opowiedzenia: o nasze spotkanie z Jezusem – zauważył Franciszek.

PRZECZYTAJ>>> Dlaczego czcimy relikwie?

Reklama

Papież: Jezus uczyni nasze spotkania jeszcze piękniejszymi

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że każdy z nas mógłby powiedzieć bardzo wiele na ten temat. Ważne, aby dzielić się tym w rodzinie, we wspólnocie, z przyjaciółmi… Jeśli to uczynimy, Jezus, tak jak uczynił to z uczniami w wieczór wielkanocny, zaskoczy nas i uczyni nasze spotkania i nasze środowiska jeszcze piękniejszymi – stwierdził papież.

Franciszek zachęcił do zastanowienia się nad tym, jak o naszych doświadczeniach wiary rozmawiać z innymi oraz do zainteresowania tym, co mają nam do powiedzenia inni o swoim spotkaniu z Chrystusem. Niech Matka Boża pomoże nam dzielić się naszą wiarą, aby nasze wspólnoty stawały się coraz bardziej miejscami spotkania z Panem – powiedział papież na zakończenie swego rozważania.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę