Nasze projekty

Papież zachęca Polaków: otwórzcie serca na miłość do bliźniego

"Skoro Bóg tyle wycierpiał, by okazać każdemu z nas swoje miłosierdzie, jesteśmy wezwani aby otworzyć nasze serca na tę miłość, okazując także wielką cierpliwość bliźniemu" - zaapelował papież do Polaków.

Fot. Santiago Mejía LC/Cathopic

Franciszek, pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, nawiązał do miłości, którą Pan Jezus okazał na krzyżu. W tych dniach mocno przemawia do nas prawda o bezgranicznej miłości Boga do grzesznego człowieka. Skoro Bóg tyle wycierpiał, by okazać każdemu z nas swoje miłosierdzie, jesteśmy wezwani aby otworzyć nasze serca na tę miłość, okazując także wielką cierpliwość bliźniemu. Z serca Wam błogosławię – powiedział papież.

CZYTAJ TEŻ>>> Franciszek: pośpiech i niecierpliwość są wrogami życia duchowego

Papieską katechezę streszczono także po polsku:

Reklama

Drodzy bracia i siostry, w minioną niedzielę słuchaliśmy opisu Męki Pańskiej, ukazującej wielką cierpliwość Chrystusa. Jezus łagodnie i z pokorą akceptuje aresztowanie, niesprawiedliwe skazanie; przed Piłatem nie skarży się; znosi obelgi, niesie ciężar krzyża; przebacza tym, którzy przybijają Go do drzewa. Cnota cierpliwości Jezusa nie polega jednak na stoickiej odporności na cierpienie, lecz jest owocem większej miłości, bowiem miłość i cierpliwość są ze sobą powiązane. Jak wiele jest matek i ojców, ludzi pracy, chorych, którzy upiększają świat świętą cierpliwością! Ale bądźmy szczerzy: często brakuje nam cierpliwości. Trzeba o nią prosić Ducha Chrystusa, by nie tylko umieć czynić dobro, ale także znosić zło, by odróżniać twarz trudnej osoby od jej wad. Kto kocha, jest niestrudzony, nie jest wybuchowy, nie stawia ultimatum, ale umie czekać. Kontemplujmy w tych dniach Ukrzyżowanego, ucząc się od Niego cierpliwości.

W dzisiejszej audiencji udział pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy. 

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę