Nasze projekty

Pałac Laterański stanie się częściowo muzeum. Był siedzibą papieży

Franciszek zdecydował, że część siedziby biskupów Rzymu, a obecnie wikariatu diecezji rzymskiej, będzie dostępna dla zwiedzających. Chodzi o pomieszczenia zarezerwowane dotychczas dla papieży.

fot. Wikipedia

Na trzech tysiącach metrów kwadratowych Pałacu Laterańskiego znajdują się: dziesięć sal, apartamenty papieskie, prywatna kaplica biskupów Rzymu oraz monumentalna klatka schodowa, która prowadzi do bazyliki św. Jana.

W nowo utworzonym muzeum znajdzie się m.in. słynny stół, przy którym w 1929 roku premier Włoch Benito Mussolini i papieski sekretarz stanu kard. Pietro Gasparri podpisali Traktaty Laterańskie – na ich mocy powstało Państwo Watykańskie.

Muzeum będzie można zwiedzać od 13 grudnia, ale wyłącznie w grupach do 30 osób. Po pałacu będą oprowadzać siostry Misjonarki Bożego Objawienia, które od lat proponują turystom trasy łączące wiarę i sztukę. Wejście znajduje się tuż obok bazyliki, od strony placu Porta San Giovanni.

Reklama

Pałac Laterański był od IV wieku siedzibą biskupów Rzymu. W 1377 r. przenieśli się oni do Watykanu, jednak na Lateranie nadal mieli swoją letnią rezydencję.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę