Nasze projekty

Mąż Asii Bibi do prezydenta Trumpa: pomóżcie nam!

Mąż Pakistanki Asii Bibi, ciągle pozostającej w więzieniu pomimo wyroku uniewinniającego zaapelował do kilku przywódców państw świata o pomoc w ich sprawie i udzielenie azylu. Zwrócił się m.in. do prezydenta USA Donalda Trumpa.

O obecnej sytuacji swojej żony Asii Ashiq Masih opowiedział niemieckiej telewizji Deutsche Welle. – Zwróciłem się z apelem do prezydenta Donalda Trumpa aby pomógł nam bezpiecznie opuścić Pakistan. Z podobną prośbą napisałem też do premiera Kanady Justina Trudeau oraz brytyjskiej premier Theresy May – mówi  Ashiq Masih.

Według jego relacji Asia Bibi ciągle przebywa w więzieniu, ponieważ fala protestów po uniewinniającej chrześcijankę decyzji Sądu Najwyższego sprawiła, że do czasu rozstrzygnięcia apelacji kobieta jest poza murami więzienia w niebezpieczeństwie. – Widziałem się z nią tuż przed upublicznieniem wyroku. Bardzo się z niego ucieszyliśmy, nasze córki cieszyły się, że wreszcie spotkają mamę. Ona sama mówiła, że przyjmie każdy wyrok sądu. Nie jest bezpieczna. Mamy w pamięci to, co stało się kilka lat temu z dwójką innych chrześcijan oskarżonych o bluźnierstwo i uniewinnionych przez sąd. Zostali zastrzeleni zaraz po uwolnieniu – mówi Ashiq Masih.

Dodaje, że wielkim błędem jest fakt wywierania presji przez przywódców islamskich na niezawisły sąd. – Wyrok Sądu był bardzo odważny, oparty na rzetelnych argumentach. Jednak teraz, w oczekiwaniu na rozpatrzenie apelacji przywódcy islamscy będą gromadzić się pod budynkiem Sądu próbując wywierać na niego presję. Nie jest dobrze, że już powstał taki precedens wywierania presji na sąd. Mamy nadzieję, że podtrzyma swoją uniewinniającą decyzję – mówi Ashiq Masih, mąż Pakistanki.

Reklama
Reklama

Zapytany o bezpieczeństwo jego i reszty rodziny powiedział, że nigdzie nie czują się bezpiecznie, ciągle przenoszą się z miejsca na miejsce ukrywając u różnych przyjaciół.

ad, Deutsche Welle/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite