Nasze projekty

Asia Bibi wspomina czas w celi śmierci i dziękuje Bogu. „Chcę być głosem chrześcijan”

"Chcę być głosem więzionych i prześladowanych chrześcijan na całym świecie" - powiedziała Asia Bibi, która przez kilka lat przebywała w celi śmierci za rzekome bluźnierstwo w Pakistanie.

Fot. FRANCE 24 English / YouTube

Bibi, która przemawiała podczas szczytu na temat wolności religijnej za pośrednictwem wideo z Kanady, wyraziła wdzięczność wobec ludzi, którzy pracowali nad jej uwolnieniem oraz podziękowała Bogu za uratowanie. Kobieta powiedziała, że ​​„chce być głosem więzionych i prześladowanych chrześcijan na całym świecie”.

Jestem bardzo wdzięczna Panu, który mnie uratował od moich cierpień i trudności – powiedziała Bibi w przemówieniu. Dał mi nowy początek i możliwość rozpoczęcia nowego życia z moją rodziną – dodała.

Napiła się wody z kubka muzułmanów. Skazano ją na śmierć

Kobieta została skazana na śmierć po incydencie, do którego doszło w 2009 roku. Podczas pracy na polu jedna z jej koleżanek zobaczyła, że Bibi pije wodę z kubka używanego wcześniej przez muzułmanów. Chrześcijanka usłyszała, że to niewłaściwe zachowanie, wybuchła kłótnia, a kilka dni później została oskarżona o bluźnierstwo i skazana na śmierć.

Reklama

W więzieniu przebywała aż do uniewinnienia przez sąd najwyższy, do którego doszło w 2018 roku. Po odzyskaniu wolności Bibi otrzymała status uchodźcy w Kanadzie i w maju 2019 roku przeniosła się tam wraz z rodziną.

Pakistan ma jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących bluźnierstwa, które często wykorzystuje się do prześladowania mniejszości religijnych. Kiedy byłam w więzieniu, bardzo martwiłam się o moje dzieci i męża. Nie wiedziałem, gdzie są i czy są bezpieczni, czy nie – powiedziała.

„Jestem bardzo wdzięczna wszystkim”

Przez cały pobyt w celi śmierci, Bibi „miała nadzieję w Panu”, podziękowała wszystkim, którzy modlili się i pościli w jej intencji. Dzięki ich modlitwom jestem teraz wolna – mówiła kobieta. Jak dodała, „chrześcijańscy bracia i siostry bardzo ciężko pracowali, aby odzyskała wolność”. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim – podkreśliła.

Reklama

Zaapelowała o wspólną pomoc dla wszystkich chrześcijan, którzy cierpią, są prześladowani. Połączmy nasze dłonie i stańmy razem, abyśmy mogli być głosem dla naszych chrześcijańskich braci i sióstr, którzy cierpią, aby pomóc im wyjść z tych sytuacji. Tak jak Pan uczynił dla mnie – mówiła Bibi.

Przepisów dotyczących bluźnierstwa użyto prawie 200 razy

Kobieta opowiedziała również, jak wyglądało jej życie przed aresztowaniem i skazaniem za bluźnierstwo. Powiedziała, że jedne z najszczęśliwszych wspomnień dotyczą obchodów Wielkanocy i Bożego Narodzenia z rodziną.

Pakistan egzekwował swoje przepisy dotyczące bluźnierstwa 184 razy od stycznia 2014 roku do grudnia 2018 roku, co jest największą liczbą ze wszystkich krajów na świecie, według amerykańskiej Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej. Podobno w 2020 roku pod zarzutem bluźnierstwa więziono 30 chrześcijan, w tym siedmiu w celi śmierci.

Reklama

kh/CNA/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę