Nasze projekty

Pakistan: muzułmanin sprofanował chrześcijański cmentarz

Kilkanaście grobów na cmentarzu niedaleko Lahauru, w stolicy prowincji Pendżab, w Pakistanie zostało zbezczeszczonych przez muzułmanina, który chciał zbudować drogę dojazdową do swojej posesji. Buldożer zatrzymała grupa chrześcijan, nie dopuszczając w ten sposób do dalszych profanacji.

fot. cathopic.com

Chrześcijanie zauważyli niepokojące obrazy, kiedy przybyli na pogrzeb, który miał się wtedy tam odbyć. Robotnicy przekopali kilkanaście grobów i wyrównywali ziemię. Natychmiast chrześcijanie zorganizowali protest, zatrzymując ruch uliczny i wzywając policję, aby zainterweniowała. Służby nakazały wstrzymanie prac oraz pomogły w zabezpieczeniu terenu w celu dokonania ponownego pochówku.

Jak udało się ustalić, za zniszczeniami stoi muzułmański biznesmen Rana Ahmad Raza, który chciał, by droga koniecznie przebiegała przez środek cmentarza. Potępiamy ten czyn i żądamy sprawiedliwości od rządu, aby mniejszości religijne czuły się bezpiecznie w Pakistanie – powiedział agencji Asia News Alyas Sohtra, prezes Global Sohtra Association, organizacji działającej na rzecz wolności religijnej.

Choć nie są znane dalsze kroki wobec sprawcy, jego działanie stanowi przykład nieporadności władzy, która nie potrafi zaprowadzić porządku. Prześladowania chrześcijan i innych mniejszości religijnych przybierają w Pakistanie na sile. Znajduje się on obecnie na 8. miejscu Światowego Indeksu Prześladowań prowadzonego przez organizację Open Doors.

Reklama

pa, Vatican News/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę