Pakistan: kościelna pomoc dla uwolnionych chrześcijan

W Pakistanie uwolniono 20 chrześcijan, którzy zostali zatrzymani w czasie protestów po wielkanocnych zamachach na dwa kościoły w Youhanabad w 2015 r. Archidiecezja Lahore przy współpracy Pomocy Kościołowi w Potrzebie uruchomiła dla nich specjalny program, który umożliwi im powrót do normalnego życia.

fot. Pixabay.com

Dzięki tej pomocy byli więźniowie będą mogli otworzyć drobną działalność gospodarczą i w ten sposób utrzymać własne rodziny. Z okazji inauguracji tego projektu abp Sebastian Shaw powrócił pamięcią do tragicznych wydarzeń w 2015 r. Przypomniał heroiczną postawę Akasha Bashira, który poświęcił swoje życie dla ratowania innych. Dzięki jego interwencji i ofierze, zamachowiec nie przedostał się do katolickiego kościoła św. Jana, w którym zgromadzonych było na modlitwie 1500 osób. W sumie w wyniku zamachu na oba kościoły zginęło wówczas 27 osób.

Katolicki metropolita Lahore przypominał też udrękę kilkudziesięciu chrześcijan, którzy zostali uwięzieni przez policję po zamachach, pod zarzutem zabójstwa dwóch muzułmanów, podejrzanych o współpracę z terrorystami. Niektórzy zostali zwolnieni po długich negocjacjach, ale dwóch zmarło w więzieniu – przypomniał abp Shaw. Wszystkim archidiecezja zapewniła pomoc prawną, a teraz, kiedy zostali już uwolnieni, pomaga w powrocie do normalnego życia.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę