Nasze projekty

Cztery siostry zakonne porwane w Nigerii. Były w drodze na mszę świętą

Napastnicy uprowadzili cztery siostry zakonne, gdy były w drodze na mszę świętą między Okigwe a Umulolo, w stanie Imo w Nigerii. Do porwania doszło w niedzielę i jak dotąd nie ma żadnych informacji o losie zakonnic.

fot. fot. amorsanto/Cathopic

Informacja potwierdzona przez policję pochodzi z oświadczenia podpisanego przez sekretarkę generalną Zgromadzenia Sióstr Jezusa Zbawiciela, do którego należą ofiary, s. Zitę Ihedoro. Porwane siostry to Johannes Nwodo, Christabel Echemazu, Liberata Mbamalu i Benita Agu.

Policja przekazała, że jest na tropie napastników, którzy na razie nie wysunęli żadnych roszczeń finansowych, żądając okupu.

W ostatnich miesiącach w Nigerii dochodzi do licznych porwań, często dla okupu. Napastnicy uprowadzają również księży i przywódców religijnych różnych wyznań. Tylko w zeszłym tygodniu na drodze między Okigwe a Umunneochi porwano katolickiego księdza i seminarzystę. Uwolniono ich dwa dni później.

Reklama

Zgromadzenie Sióstr Jezusa Zbawiciela powstało w 1985 roku w diecezji Port Harcourt, w stanie Rivers, na południu Nigerii. Jego szczególnym charyzmatem jest opieka nad chorymi i upośledzonymi, biednymi, starszymi oraz najbardziej opuszczonymi.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę