Nasze projekty

Pierwsze śluby zakonne dwóch sióstr nazaretanek. „Modlimy się, aby wasze życie było prawdziwe”

S. Róża i s. Rut złożyły swoje pierwsze śluby zakonne w Ostrzeszowie, w obecności m.in. swoich rodzin. "Drogie siostry bądźcie takim mocnym, dobrym znakiem, że jest niebo i że wszyscy tam idziemy" - mówił podczas uroczystości biskup kaliski Damian Bryl.

fot. Nazaretanki - Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu/facebook.com

W homilii biskup kaliski zachęcał siostry, aby tak jak Maryja były otwarte na łaskę Bożą, były dyspozycyjne i zaangażowane. Nie podejmuje się powołania do życia zakonnego po to, żeby ustawić sobie spokojnie życie, żeby uciec od kłopotów i mieć spokój. Podejmuje się to życie zakonne po to, żeby mocno zaangażować się, a wtedy ono przyniesie obfity plon – powiedział celebrans.

Wskazywał, że słowa deklaracji wypowiedziane wobec Pana Jezusa przez siostry powinny towarzyszyć im każdego dnia. Drogie siostry dzisiaj chcemy razem z wami modlić się, żeby konsekracja, w którą wchodzicie była prawdziwa, a nie udawana. Modlimy się, żeby za tymi pięknymi i ważnymi słowami oraz deklaracjami szła wasza gotowość i zaangażowanie, aby wasze życie było prawdziwe, tak jak prawdziwym i autentycznym życiem było życie Matki Bożej, bo tylko prawdziwe życie pociąga innych – stwierdził kaznodzieja.

ZOBACZ: Już w niedzielę doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

Reklama

„Niech wasze świadectwo będzie klarowne”

Podkreślał, że konsekracja dzieje się we wspólnocie Kościoła. Wasze życie będzie upływać we wspólnocie sióstr nazaretanek. Ufamy, że ta wspólnota jest dla was ważna i że już ją pokochałyście. Drogie siostry nazaretanki przyjmijcie te siostry z otwartym sercem. Zadbajcie, żeby między wami poczuły się tak jak w domu, jak w Nazarecie. To ważne, żeby nazaretanki żyły duchem Nazaretu. Proszę przyjmijcie wasze młodsze siostry z serdecznością i wspierajcie je – zachęcał biskup kaliski.

Akcentował, że uroczystość Wniebowzięcia NMP jest dla człowieka mocnym wezwaniem, zaproszeniem do nieba. Siostry mają być szczególnym znakiem i mają przypominać nam o niebie, także przez swój strój. Drogie siostry bądźcie takim mocnym, dobrym znakiem, że jest niebo i że wszyscy tam idziemy. Niech wasze świadectwo będzie klarowne – mówił bp Bryl.

Po złożeniu ślubów zakonnych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa nowicjuszki zostały włączone w szeregi osób konsekrowanych Kościoła.

Reklama

Siostry neoprofeski s. Róża i s. Rut otrzymały poświęcone zewnętrzne znaki profesji zakonnej: czarny welon, krzyżyk oraz „Prawo Miłości” – konstytucję zgromadzenia. Obrzędy konsekracji zwieńczyło otrzymanie świec – symbolu Chrystusa, które ustawiono przy Tabernakulum.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Adamek poszedł na pielgrzymkę. „Mogły być Bahamy i hotel 5-gwiazdkowy, ale wybraliśmy inaczej”

Siostry złożyły pierwsze śluby zakonne w obecności biskupa kaliskiego Damiana Bryla, duchowieństwa, matki generalnej Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu s. Angeli Mazzeo, siostry prowincjalnej Prowincji Warszawskiej im. Najświętszego Imienia Jezus s. Wiesławy Hyzińskiej, nazaretańskiej rodziny zakonnej i swoich rodzin.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę