Nasze projekty

Już w niedzielę doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

Tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich odbędzie się w tym roku w niedzielę, 20 sierpnia. „Będziemy prosić o żywą, serdeczną i mężną wiarę dla nas, naszych najbliższych, dla całego Kościoła i świata" - podkreśla abp Adrian Galbas.

fot. Miasto Piekary Śląskie/facebook.com

Zaproszenie do udziału w tej dorocznej uroczystości skierował do diecezjan abp Adrian Galbas. Zostało ono odczytane w parafiach archidiecezji katowickiej w minioną niedzielę.

„Oczywiście pierwszymi zaproszonymi są kobiety, bo to przede wszystkim ich dzień, ale zapraszam wszystkich: każdą i każdego” – zaznaczył metropolita katowicki.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa z Ewangelii według św. Łukasza: „Błogosławiona, która uwierzyła”. „Tak kiedyś pozdrowiła Maryję Elżbieta i tak chcemy pozdrowić Ją my, podziwiając Jej ufność, i prosić – przez Jej wstawiennictwo – o żywą, serdeczną i mężną wiarę dla nas, naszych najbliższych, dla całego Kościoła i świata” – czytamy w zaproszeniu.

Reklama

Abp Galbas zapowiedział, że uczestnicy pielgrzymki będą się także modlić o pokój „w nas i wokół nas”. „Przyjmujemy tę intencję jako jedną z najważniejszych na nasze dni” – podkreślił.

Metropolita katowicki przypomniał słowa soborowej Konstytucji dogmatycznej o Kościele, która mówi, że Maryja opiekuje się nami, „pielgrzymującymi jeszcze i narażonymi na trudy i niebezpieczeństwa” i stwierdził, że z pewnością wymodli nam potrzebne łaski i dary.

„Przyjdźcie więc lub przyjedźcie. Bardzo Was zapraszam i na Was czekam. Tych zaś, którym zdrowie lub obowiązki nie pozwolą być osobiście w Piekarach, proszę o uczestnictwo w pielgrzymce poprzez media i o łączność duchową” – zachęcił abp Galbas.

Reklama

Program pielgrzymki:

8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
8.30 – Modlitwa różańcowa,
9.30 – procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo abp. Adriana Galbasa, metropolity katowickiego,
11.00 – Msza święta pod przewodnictwem i z homilią biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza.
13.45 – Godzina ewangelizacyjna ze słowem biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Artura Ważnego,
15.00 – Nieszpory pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji opolskiej Waldemara Musioła,
16.00 – Procesja do bazyliki piekarskiej. Zakończenie pielgrzymki

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę