Nasze projekty

Zdrapka Wielkopostna. Każdego dnia podejmij nowe wyzwanie

Wielki Post rozpoczniemy już 17 lutego - drugi raz będziemy przeżywać ten czas w warunkach pandemii i izolacji. Zadania znajdujące się na tegorocznej Zdrapce Wielkopostnej pomogą w przygotowaniu się do Wielkanocy poprzez różne formy spotkania - z Bogiem i ludźmi.

Odbuduj relacje!

Zdrapka Wielkopostna to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu. Atrakcyjna forma zdrapki zachęca do lepszego przygotowania się na radość Chrystusowego Zmartwychwstania. Można więc jednocześnie ćwiczyć ducha, ale i podjąć refleksję nad swoim obecnym życiem, swoją codziennością.

Zadania znajdujące się na tegorocznej Zdrapce Wielkopostnej dostosowane są do aktualnych warunków związanych z pandemią. Zostały przygotowane tak, aby przeciwdziałać poczuciu braku sensu życia czy przesadnej izolacji, samotności i zamieraniu relacji, czego szczególnie doświadczyliśmy w ostatnim roku. Przykładowe zadania zdrapki dotyczą pomocy osobom znajdującym się w kwarantannie, wygospodarowania czasu na rozmowę z bliskimi a także wyboru formy postu czy zachęty do odmawiania Drogi Krzyżowej.

Cel – spotkanie

Czterdzieści zadań w postaci zdrapek zostało ułożonych na planszy w formie serca, wokół trzech postaci. Jest to fragment przepięknej ikony Rublowa “Gościnność Abrahama” lub “Trójca Święta”. Ilustracja ma podkreślać główny cel Zdrapki Wielkopostnej 2021 jakim jest SPOTKANIE – Boga z człowiekiem, we wspólnocie. Hasłem przewodnim są słowa z Ewangelii św. Łukasza  “Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe” (Łk 14, 17).

Reklama
Reklama

Pomysłodawcami Zdrapki Wielkopostnej jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego – stowarzyszenie ludzi świeckich, inspirujących się duchowością św. Ignacego z Loyoli. Akcja po raz pierwszy odbyła się w 2015 r. i obecnie ma już zasięg międzynarodowy, docierając za pośrednictwem Polonii m.in. do Kazachstanu i Australii.

Zamów dla siebie i bliskich!

Zdrapki dla siebie, swojej rodziny lub większej grupy osób, np. parafii, można zamawiać:

>> na stronie organizatora https://zdrapkawielkopostna.pl/
>> w sklepie internetowym Stacji7 na stronie dobroci.pl

Reklama
Reklama

Stacja7 jest patronem medialnym tegorocznej edycji Zdrapki. 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite