Fot. Materiały prasowe

Przeżyj Wielki Post ze św. Ignacym Loyolą! Zdrapka Wielkopostna 2022

Codzienne zadania umieszczone na tegorocznej Zdrapce Wielkopostnej wpisane są w charakter duchowości ignacjańskiej. Tak nastrojeni mamy szansę na głębsze przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego, do których co roku przygotowuje Wielki Post.

Reklama

Postanowienia, wyrzeczenia, samoograniczenia…

Dobrze wiemy, że Wielki Post nie polega na treningu duchowych mięśni, który ma nas prowadzić albo do poczucia porażki albo samozadowolenia z osiągniętej formy, a jednak często kojarzy nam się ze żmudną przeprawą niczym w wędrówce ludu wybranego do ziemi obiecanej.

Wielki Post to czas szansy, nadziei i refleksji, w którym mamy okazję do zatrzymania się i zaktualizowania kursu na ten, który w bezpieczny sposób doprowadzi nas do Boga. Postanowienia są za to środkiem do celu, narzędziem służącym do znalezienia przestrzeni na pogłębienie więzi z Tym, który jest źródłem wszystkiego co dobre i piękne.

Wielki Post i św. Ignacy Loyola czyli Zdrapka Wielkopostna 2022

2 marca startuje ósma już edycja Zdrapki Wielkopostnej. Zdrapka to zwykła-niezwykła karta z zadaniami do odkrywania na każdy dzień. W tym roku jej uczestnicy mają możliwość wyruszenia w 40-dniową podróż z założycielem zakonu Jezuitów – świętym Ignacym Loyolą, którego 500-lecie nawrócenia upamiętnia obchodzony obecnie Rok Ignacjański.

Tegoroczna Zdrapka Wielkopostna zachęca do tego, żeby zgodnie z tematem przewodnim “W Chrystusie odkryć wszystko na nowo”. Codzienne zadania wpisane w charakter duchowości ignacjańskiej skłaniają do refleksji nad kierunkiem własnego życia, uporządkowania priorytetów i pogłębienia relacji z Bogiem, innymi i samym sobą. Tak nastrojeni mamy szansę na głębsze przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego, do których co roku przygotowuje Wielki Post.

Zadania przygotowali m.in. o. Grzegorz Kramer SJ, Marcin Zieliński, Weronika Kostrzewa, Krzysztof Dzieńkowski SJ, Agata Rujner z kanału “Prawie Morały” i Marcin Gomułka z “Początku Wieczności”. Nad opracowaniem treści jak zwykle czuwała toruńska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego.

Reklama
Reklama

Gdzie szukać zdrapki i jak z niej korzystać?

Zdrapkę Wielkopostną można zamówić na stronie www.zdrapkawielkopostna.pl rozdając jej egzemplarze w domu, szkole, miejscach pracy, wręczając rodzinie, znajomym i drugim połówkom. Wielki Post warto przeżyć razem dzieląc się doświadczeniami zdrapkowych wyzwań i motywując do ukończenia tej niezwykłej 40-dniowej podróży. To jak? Podejmiesz wyzwanie?

Projekt Zdrapki Wielkopostnej ruszył w 2015 roku i od tego czasu towarzyszy rzeszy zainteresowanych nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Chinach, Hongkongu, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Do tej pory zdrapkowe zadania odkryło już ponad milion uczestników.

Reklama
Reklama

Agnieszka Gawrych, zś/Stacja7


KUP ZDRAPKĘ:
Na stronie zdrapkawielkopostna.pl>>>
W sklepie Stacji7 dobroci.pl>>>

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę