Fot. Materiały prasowe

„Pokój Mój daję wam”. Zdrapka Wielkopostna 2023

Zdrapka Wielkopostna 2023 już dostępna! "Przez 40 dni postu będziemy wprowadzać Boży pokój do naszych serc i do naszego otoczenia" - piszą pomysłodawcy Zdrapki Wielkopostnej. Tegorocznym tematem przewodnim wielkopostnych zadań jest pokój.

Reklama

Jak przeżywać Wielki Post, gdy świat wokół nas szaleje? W obliczu skutków pandemii, wojny, kryzysów światowych i osobistych coraz częściej brakuje nam oparcia, poczucia bezpieczeństwa – dopóki nie usłyszymy słów: „Pokój Mój daję wam”. Z tego powodu, tematem przewodnim Zdrapki Wielkopostnej 2023 jest pokój.

Przez 40 dni postu będziemy wprowadzać Boży pokój do naszych serc i do naszego otoczenia. Będziemy przyjmować błogosławieństwo i przekazywać je dalej. Obejmiemy wysiłkiem i modlitwą trudne obszary naszego życia. Powierzymy Panu Bogu sprawy duże i małe, swoje i bliskich – piszą organizatorzy Zdrapki Wielkopostnej 2023.

Jak wygląda Zdrapka Wielkopostna 2023?

Nowością w tegorocznej edycji zdrapki wielkopostnej jest częściowa rezygnacja z porządku chronologicznego. Na niektórych polach daty zastąpione zostały inspiracjami typu „WIARA”, „MODLITWA”, „DZIAŁANIE”, „RUSZAJ W TEREN”. Nie trzeba zdrapywać po kolei, co daje swobodę kierowania się potrzebą ducha i ciała.

Reklama

CZYTAJ: Symbole Wielkiego Postu

Zasada działania zdrapki jest zawsze podobna: na początku postu odkrywamy temat zdrapki, który co roku jest inny. To on będzie naszym motywem przewodnim przez najbliższe 40 dni. I tak, tematem Zdrapki Wielkopostnej 2023 jest pokój. Następnie każdego dnia zdrapujemy kolejne pola, na których czekają konkretne zadania do wykonania.

To oni stworzyli zadania do Zdrapki Wielkopostnej 2023

Współtwórcami Zdrapki Wielkopostnej 2023 są osoby duchowne, małżonkowie i katoliccy influencerzy. Wśród nich m.in.: s. Anna Maria Pudełko, ks. Krzysztof Dzieńkowski SJ, Marcin Gomułka, Jagoda Kwiecień, Tomasz Samołyk, Paulina Chmielewska, Malgorzata Bartas-Witan, ks. Sebastian Picur, ks. Dariusz Kamiński, ks. Krzysztof Kołtunowicz, ks. Piotr Jaroszewicz, ks. Teodor Sawielewicz, ks. Paweł Michalewski, ks. Tomasz Kozłowski i wielu innych!

Reklama

CZYTAJ: Miłość – uczucie czy decyzja? Odpowiada Marcin Gomułka

Zdrapka Wielkopostna 2023 może okazać się świetną zabawą dla całej rodziny, ale przede wszystkim okazją do refleksji, zachętą do zmiany, wyrwaniem się z codziennej rutyny. To od nas zależy, jak bardzo zaangażujemy się w ich realizację, dlatego treść zadań określa minimum potrzebne do ich wykonania. Ale jeśli poczujemy wewnętrzne ponaglenie, jeśli jakiś temat mocno nas poruszy, możemy poświęcić mu więcej uwagi, co niewątpliwie przyczyni się do lepszego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

Zdrapka Wielkopostna 2023. Wyzwanie dla ciała i ducha

Zdrapka Wielkopostna już po raz 9. zaprasza do aktywnego i świadomego przeżywania Wielkiego Postu. Dzieło tworzone jest we współpracy z katolickimi influencerami, wspólnotami religijnymi i mediami, dzięki czemu każdego roku inaczej odpowiada na wyzwania, jakie stawia przed nami świat. Z wsłuchiwania się w różne głosy i inspiracje rodzi się zestaw zadań, które można realizować samodzielnie lub z innymi – z rodziną i we wspólnocie.

Reklama

CZYTAJ: Rzeczy, z których możesz zrezygnować w Wielkim Poście, a które nie są słodyczami

Zadania Zdrapki Wielkopostnej 2023 bazują na trzech tradycyjnych praktykach wielkopostnych: modlitwie, poście i jałmużnie. Akcentują przy tym ich pozytywny wydźwięk, dobre owoce ich praktykowania. Zdrapkowe ćwiczenia pozwalają zaprosić Pana Boga do naszego zwyczajnego życia i powierzyć Mu wszystko to, co nas najbardziej zajmuje: relacje z bliskimi, obowiązki, czas wolny, zdrowie, aktywność fizyczną czy troskę o środowisko. A przy okazji pokazują, że wysiłek duchowy może sprawiać radość – piszą pomysłodawcy.

Zdrapkę Wielkopostną 2023 można zakupić:

na stronie internetowej organizatora>>>

w sklepie internetowym dobroci.pl>>>

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę