Nasze projekty

Zdrapka Wielkopostna także w języku migowym

W tym roku Zdrapka Wielkopostna dostępna będzie również w języku migowym. Ks. Łukasz Pasuto – Krajowy Duszpasterz Niesłyszących – będzie tłumaczył na czym polega zadanie przygotowane przez twórców Zdrapki na dany dzień. Na YouTube'owym kanale Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce będą pojawiać się filmy z krótkim komentarzem do treści Zdrapki. Zaplanowano również Drogę Krzyżową w języku migowym.

Od 2015 roku w Polsce na okres Wielkiego Postu Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego przygotowują Zdrapkę Wielkopostną. W bieżącym roku zadania Zdrapki zostały także przetłumaczone na język migowy. Fundacja Fonis, ks. Tomasz Filinowicz z Wrocławia oraz ksiądz Łukasz Pasuto, który od kilku lat pełni funkcję Krajowego Duszpasterza Niesłyszących, podjęli się zadania, aby Zdrapka dotarła także do niesłyszących katolików.


TU MOŻESZ KUPIĆ ZDRAPKĘ WIELKOPOSTNĄ


Od kilku lat niesłyszący w Polsce, w wielu ośrodkach mieli okazję już spotkać się z Zdrapką Wielkopostną. Praktyka pokazała jednak, że krótkie, hasłowe zadania, nie zawsze są rozumiane przez niesłyszących. Chcąc wyjść naprzeciw ich potrzebie, podjęliśmy się próby przygotowania migowej wersji zdrapki: każde zadanie ze Zdrapki otrzymało krótki komentarz, który zadanie przenosi w realia świata wiary osób niesłyszących – mówi KAI ks. Łukasz Pasuto.

Reklama
Reklama

Filmiki będą publikowane codziennie na kanale Youtube Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce oraz na stronie Facebookowej duszpasterstwa. Oprócz tego, w każdy piątek na kanale YouTube pojawi się Droga Krzyżowa w języku migowym.

Więcej informacji o tym projekcie można znaleźć na stronie. Dostępna jest tam również pierwsza na świecie aplikacja mobilna, służąca polskim chrześcijanom Niesłyszącym i Słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też polskim systemem języka migowego.

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite