Nasze projekty

Vincentiana. Zgłoś się

Trwa nabór do kolejnej edycji Przeglądu Piosenki Religijnej "Vincentiana", który odbędzie się w dniach 27-29 czerwca w Piekarach koło Krakowa. Zgłoszenia można nadsyłać do 26 maja

 Na przegląd zaproszeni są zarówno soliści, jak i zespoły. Wykonawcami mogą być dzieci, młodzież i dorośli, ale w zespołach mogą występować maksymalnie 2 osoby, które ukończyły 26. rok życia. Solistą może być jedynie osoba poniżej tego wieku.

Zadaniem uczestników będzie przedstawienie dwóch piosenek o tematyce religijnej. Co najmniej jedna z nich, zarówno tekst, jak i muzyka, musi być własnego autorstwa oraz dotyczyć tematyki związanej ze św. Wincentym. Piosence o tematyce wincentyńskiej zostanie przyznana specjalna nagroda.

Wydarzenie to także przestrzeń formacji duchowej – w czasie jego trwania odprawiane będą Msze św., wygłaszane konferencje, będzie można przeprowadzić rozmowy duchowe czy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

W tym roku wydarzeniu przewodzi fragment Ewangelii św. Jana: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. „Chcemy, aby przegląd nie był tylko czasem dobrej muzyki oraz świetnej zabawy w gronie wspaniałych, młodych ludzi, ale przede wszystkim czasem spotkania z Maryją, która nieustannie, całym swoim życiem wskazuje na swojego Syna” – wyjaśniają organizatorzy.

Reklama
Reklama

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.vincentiana.misjonarze.pl. Co ważne w wydarzeniu mogą wziąć udział również osoby niebędące wykonawcami.

„Vincentiana” jest przeglądem piosenki religijnej organizowanym przez kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który co roku gromadzi setki ludzi, którzy poprzez muzykę i śpiew chcą uwielbiać Boga. W ciągu 33 lat trwania uczestniczyło w nim blisko 250 zespołów, które tworzyło około 1500 osób. Przez lata na scenie wydarzenia wystąpili m.in. „Pod Budą”, „Skaldowie”, „Perfect”, „TGD”, „Mate.O” czy „Full Power Spirit”.

KAI/al

Reklama
Reklama

A tak wyglądała Vincetiana w poprzednich latach:

Vincentiana 2017. Ludzie, wiara i muzyka

Reklama

Vincentiana 2015 1-3 maja!

Vincentiana: Świętym być

Vincentiana już w maju

30. Vincentiana – Przegląd Piosenki Religijnej

 

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite