Nasze projekty

Vincentiana 2017. Ludzie, wiara i muzyka

Ludzie, wiara, muzyka. Te trzy hasła w pełni opisują Przegląd Piosenki Religijnej Vincentiana. Organizują go klerycy z misjonarskiego seminarium w Krakowie. Historia tego wydarzenia sięga przeszło 30 lat. Tegoroczna edycja rozpocznie się 29 kwietnia.

Reklama

WYGRAJ KUBEK Z NAPISAMI „LUDZIE, WIARA, MUZYKA”
ZAJRZYJ NA NASZE KONTO NA INSTAGRAMIE! (KLIKNIJ)


Głównym elementem „Vincentiany” jest konkurs, podczas którego młodzieżowe zespoły prezentują swoje umiejętności muzyczne przed profesjonalnym jury. Dla rozwoju talentów i w celu otwarcia się na pracę w grupie podczas trwania przeglądu organizowane są warsztaty muzyczne, taneczne oraz teatralne. Całość uświetniają koncerty: głównej gwiazdy (znanego zespołu muzycznego), zwycięzców poprzedniej edycji przeglądu oraz kleryckiego zespołu „Lazaryści” i zespołów zaprzyjaźnionych. W przeszłości na Vincentianie pojawiali się Pod Budą, Stare Dobre Małżeństwo, Antonina Krzysztoń, Skaldowie, Perfect, TGD, Arka Noego, 2TM 2,3, Mate.O, Full Power Spirit, Bethel, Siewcy Lednicy.

Reklama
Reklama

Rozdajemy kubki Vincentiany! Napisz, z czym kojarzy Ci się hasło „ludzie, wiara, muzyka”. Autorów 4 najlepszych komentarzy nagrodzimy pięknymi kubkami z tymi właśnie hasłami. To hasła przyświecające Przeglądowi Piosenki Religijnej #Vincentiana, który jutro ruszy w Piekarach koło Krakowa. Czekamy na Wasze komentarze do końca niedzieli, 30 kwietnia:) Więcej informacji na Stacji7!

Post udostępniony przez Stacja7 (@stacja7pl)

Reklama
Reklama

Celem „Vincentiany” jest pogłębienie wiary i refleksji nad swoim powołaniem u młodych ludzi, a także promocja duchowości wincentyńskiej. To właśnie św. Wincenty a Paulo został ogłoszony patronem Europy podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Niezmiernie ważna jest też pomoc w odkrywaniu i rozwój talentów muzycznych u młodych ludzi.

Dodatkową, godną uwagi inicjatywą jest organizowana przez młodzież akcja charytatywna, w którą mogą włączyć się wszyscy uczestnicy wydarzenia. W „Vincentianie” bierze także udział młodzież z uboższych rodzin, w czym pomaga finansowanie przeglądu w znacznej mierze przez darczyńców przy niewielkiej sumie opłaty wpisowej.

Reklama

W tym roku na „Vincentianie” klerycy spodziewają się udziału ponad pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski w różnym przedziale wiekowym. Konkurs odbędzie się w dniach 29.04 – 1.05 2017 r., w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000″ w Piekarach koło Krakowa.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite