Nasze projekty

30. Vincentiana – Przegląd Piosenki Religijnej

Przegląd Piosenki Religijnej VINCENTIANA organizowany jest przez kleryków Zgromadzenia Misji już od 30 lat. W tym roku odbędzie się w dniach 1 – 4 maja w Centrum Edukacyjnym RADOSNA NOWINA 2000 w podkrakowskich Piekarach.

Reklama

30. Vincentiana - Przegląd Piosenki Religijnej

"Świętymi bądźcie"

(1P 1, 16)

Reklama
Reklama

 

Przez kolejne lata zarówno forma, jak i skala Vincentiany ulegały zmianie, przekształcając się w dwudniowe spotkanie młodzieży, które każdego roku gromadzi około 500 osób z całej Polski. Stanowią publiczność towarzyszącą i wspierającą zespoły prezentujące swoje utwory, dzięki czemu przegląd posiada wspólnotowy wymiar i radosny klimat.

 

Reklama
Reklama

VINCENTIANA to jednak nie tylko przegląd piosenki religijnej. Spotkanie, którego patronem jest św. Wincenty a Paulo, ma na celu wspólną modlitwę, uczestnictwo we Mszy Świętej i nawiązanie nowych znajomości. Nie brakuje czasu na doskonalenie umiejętności wokalno – muzycznych podczas konkursu, ocenianego przez profesjonalnych muzyków. Ponadto prowadzone są spotkania duszpasterskie, które pozwalają choć na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad problemami młodych ludzi.

 

Całość Przeglądu uświetniają wieczorne koncerty znanych zespołów.

Reklama

W tym roku VINCENTIANĘ będziemy przeżywać pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego listu św. Piotra „Świętymi bądźcie” (1P 1,16).

 

Życzymy Wam twórczego układania piosenek i zapraszamy serdecznie na XXX PPR VINCENTIANA 2014 w dniach 1 – 4 maja w Piekarach k. Krakowa.

 

www.vincentiana.misjonarze.pl

facebook.com/vincentiana

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite