Nasze projekty

Betlejem w Krakowie. Największe spotkanie opłatkowe świata

Dobiega końca świąteczna trasa koncertowa zespołu TGD. Jeden z ostatnich koncertów zagrają w Krakowie i jak zapowiadają organizatorzy - będzie to największe spotkanie opłatkowe na świecie. Krakowianom złoży życzenia także Kardynał Stanisław Dziwisz, dla którego 27 stycznia będzie ostatnim dniem pełnienia funkcji Metropolity Krakowskiego.

Reklama

Betlejem w Polsce to 2,5-godzinny koncert, podczas którego zespół TGD wykonuje najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Są one wykonywane w nowych i oryginalnych aranżacjach. Wyjątkowsości tej trasie dodaje specjalnie przygotowana okrągła scena. Razem z zespołem występują największe gwiazdy estrady i osobowości muzyczne, m. in. TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Przy wejściu na koncert każdy widz otrzymuje jego program  oraz opłatek, którym połamie się z innymi.

Betlejem w Krakowie jest częścią trasy koncertowej pt. Betlejem w Polsce, która odbywa się w 12 polskich miastach. Koncerty cieszą się ogromnym powodzeniem, a wśród publiczności są zarówno ludzie młodzi, jak i starsi, duchowni i świeccy. Szczególną radością jest liczny udział dzieci, które wyjątkowo energicznie uczestniczą w koncertach, śpiewając i tańcząc na widowni. Różnorodne aranżacje i interpretacje pieśni bożonarodzeniowych, również afrykańskie i latynoskie rytmy sprawiają, że i starsi widzowie wielokrotnie podrywają się do tańca.

Reklama
Reklama

betlejem w polsce 10

Atmosferę wspólnego świętowania dopełnia składanie sobie życzeń noworocznych przez uczestników koncertów. Pomimo prawie 2,5 -godzinnej dawki muzyki publiczność zawsze prosi o bisy, a hale koncertowe pustoszeją bardzo powoli. Katowicki Spodek, gdyńską Arenę czy Atlas Arenę w Łodzi widzowie opuszczali w bardzo radosnych nastrojach; z całą pewnością nie tylko w poczuciu świetnie spędzonego czasu, ale również w bliskości z innymi uczestnikami koncertu i artystami.

Koncert odbędzie się 27 stycznia o godzinie 19 w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety na koncert można zdobyć na stronie www.bilety24.pl  oraz w kasie Areny na 2 godz. przed koncertem.

Reklama
Reklama

Trasie koncertowej towarzyszy akcja społeczna “Głodnych nakarmić”. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na wsparcie osób niedożywionych. Akcję można wesprzeć również na odległość, wysyłając SMS o treści „Betlejem” pod nr 72052

Reklama

Zobacz teledysk promujący trasę koncertową Betlejem w Polsce

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite