Nasze projekty

Dziecięce uwielbienie? Posłuchaj Szkółki TGD

100 dzieciaków na scenie, energiczna i porywająca muzyka, uwielbienie Pana Boga w entuzjastycznej odsłonie - tak zapowiada się wielki koncert Szkółki TGD , który odbędzie się już 15 czerwca w Warszawie.

Repertuar stanowić będą nie tylko przeboje z najnowszej płyty Małego TGD, ale również znane covery gospelowe w brzmieniu głosów dziecięcych oraz zupełnie nowe utwory, na których dzieci szkolą swoje głosy i przez które również się modlą.

Małe TGD to dziecięcy zespół, który powstał w 2017 r. w ramach działającej w Warszawie Szkółki TGD – warsztatów muzycznych dla dzieci prowadzonych przez muzyków TGD czyli Trzeciej Godziny Dnia. Twórcami piosenek i odpowiedzialnymi za zespół oraz szkółkę są Piotr Nazaruk oraz Kamila Pałasz – profesjonalni muzycy TGD. 5 lat istnienia szkółki zaowocowało  powstaniem koncertującego regularnie zespołu i porywającego dzieci repertuaru. Dziś śpiewa w niej już 100 dzieciaków, które usłyszymy na wielkiej scenie w Warszawie 15 czerwca w sali Społeczności Chrześcijańskiej Północ przy ul. Elektronowej 10.

– Gdy urodziły się moje dzieci i zacząłem szukać dla nich fajnej muzyki z chrześcijańskim przesłaniem, zobaczyłem jak tego jest ciągle niewiele. To była więc pierwsza luka, którą chcieliśmy zapełnić. Wiedzieliśmy też, że chcemy tworzyć zupełnie własny, rozpoznawalny repertuar – mówi Piotr Nazaruk, lider TGD i muzyk multiinstrumentalista, na co dzień koncertujący m.in. z Anną Marią Jopek.

Reklama
Reklama

Muzyka Małego TGD mocno różni się brzmieniem nie tylko od tej tworzonej przez inne dziecięce zespoły chrześcijańskie, choćby Arkę Noego, ale również od tego, co tworzy „duże” TGD.

Piotr Nazaruk wyjaśnia, że jest to odpowiedzią na potrzeby muzyczne uczestniczących w Szkółce dzieciaków. Opowiada, że początkowo dzieci ze Szkółki śpiewały klasyczny gospelowy repertuar: piosenki „dużego” TGD oraz znane covery. Jednak gdy pewnego dnia Kamila Pałasz dała im do zaśpiewania jeden z utworów ze swojej płyty, bardziej rytmiczny i wykorzystujący muzykę elektroniczną, okazało się, że to bardzo chwyciło. – Potem były już „Góry do góry” i od razu wiedzieliśmy, że to jest coś, co je „kręci”. Natychmiast wyskoczyły z krzeseł, zaczęły tańczyć. Wiedzieliśmy, że to jest kierunek, w którym trzeba iść – mówi Piotr Nazaruk.

Wydana w listopadzie pierwsza płyta,  zatytułowana właśnie „Góry do góry”,  rozeszła się bardzo szybko, a jej piosenki – m.in. dzięki pojawieniu się na specjalnej edycji w „Małym Gościu Niedzielnym” dotarły do bardzo szerokiego grona odbiorców. Słuchają ich nie tylko dzieciaki, ale również  całe rodziny, bo mimo dziecięcych głosów utwory mają mądre i docierające do wielu słowa. „Taki mądry, taki silny, taki dobry – lepszy od innych! Jesteś przy mnie, moje myśli znasz (…) Jesteś moim Bohaterem! Całym sercem wierzę w Ciebie (…)” – to słowa piosenki „Bohater”, do której teledysk ma premierę na tegoroczny Dzień Dziecka.

Reklama
Reklama

Stacja7 jest patronem medialnym koncertu Szkółki TGD 15 czerwca o godz. 19. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę