Siostry apostolinki zrobiły sobie stronę internetową. Zupełnie same

Całkowicie nowa grafika, przejrzyste menu, elegancka kolorystyka - taka jest nowa strona internetowa sióstr Apostolinek uruchomiona wczoraj, na wspomnienie liturgiczne ich założyciela, bł. ks. Alberione. Siostry zrobiły ją całkowicie samodzielnie. 

Samodzielnie wykonała ją dokładnie jedna siostra, s. Lucyna Tomków, mieszkająca w domu Zgromadzenia w Skierniewicach. Siostra Lucyna nie jest informatykiem, nigdy w życiu nie kodowała ani nie uczyła się języków kodowania, ale mimo to sprostała temu trudnemu zadaniu. – Internet, a zwłaszcza YouTube, jest prawdziwą kopalnią wiedzy. Oglądałam tam tutoriale o stawianiu stron internetowych na WordPressie i wszystkiego nauczyłam się tam krok po kroku – mówi s. Lucyna, autorka nowej strony. Głównie bazowała na filmikach w języku angielskim, a choć nie zna tego języka – domyślała się wszystkiego dzięki pokazywaniu przez autora wszystkiego na ekranie.

Reklama
Reklama

Siostry przyznają, że zrobiły stronę same ponieważ taki był ich wybór. – Nie chciałyśmy korzystać z usług nikogo z zewnątrz, ponieważ zależało nam, by ta strona była naprawdę nasza, dokładnie odpowiadająca naszym potrzebom, naszym wyobrażeniom. Oczywiście zanim ją przygotowałam przeglądałam w Internecie wiele stron, często się inspirowałam różnymi trendami, ale mimo to jest ona naszym autorskim pomysłem i odzwierciedla to, kim jesteśmy – mówi s. Lucyna. 

Reklama
Reklama

Nowa strona ma całkowicie nową szatę graficzną i nowe menu, ale treściowo odpowiada temu, co znajdowało się tutaj już wcześniej. Nie zabrakło aktualności, strefy kobiecej, bloga prowadzonego przez s. Annę Marię Pudełko (Pudełko Ani), ale szczególnym oczkiem w głowie sióstr jest zakładka „Młodzież i wiara”. – Chcemy ją oddać do dyspozycji samych młodych, to oni będą tworzyć tam treści. Prowadzimy w Skierniewicach duszpasterstwo młodzieży i widzimy, ile jest w nich bogactwa i wspaniałych pomysłów – mówi s. Lucyna. Przywołuje przykład najbliższych młodzieżowych inicjatyw, jak zbiórka darów świątecznych dla Domu Samotnej Matki w Łodzi, gdzie młodzież z duszpasterstwa pojedzie przed Bożym Narodzeniem.

Reklama

Zmiana wyglądu strony wynikła z pragnienia dotarcia do szerszego grona odbiorców, co z kolei pochodzi z samej istoty powołania Instytutu Królowej Apostołów: pomocy ludziom, zwłaszcza młodym, w odkryciu swojego życiowego powołania. To zarazem odróżnia ich stronę od stron innych zgromadzeń, które najczęściej służą osobom zainteresowanym wstąpieniu do danego zakonu. W tym wypadku Apostolinki chcą dotrzeć znacznie szerzej. – Naszym charyzmatem jest pomoc w odkrywaniu własnej misji w Kościele, czy to będzie życie rodzinne, czy konsekrowane, czy stan duchowny, dlatego chcemy także poprzez naszą nową stronę dotrzeć do wszystkich poszukujących swojego własnego życiowego powołania – mówi s. Lucyna. 

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę