Nasze projekty
Fot. Karol Gnat na kongresie OSE 2022, 13 września 2022

Karol Gnat: Byłem uzależniony od internetu

"Jednego dnia usunąłem wszystkie media społecznościowe, z których korzystałem. W ogóle to nie wpłynęło na jakość mojej pracy zawodowej, a wręcz przeciwnie! Poprawiło syntezę myśli, skupienie i relacje w domu" - mówi Karol Gnat, 34-letni prezenter i dziennikarz telewizyjny.

Reklama

Byłem uzależniony od internetu. Udało się pokonać to uzależnienie trzy lata temu. Ponad 7 godzin dziennie spędzałem na urządzeniach mobilnych. Zupełnie nie widziałem tego z boku – opowiada Karol Gnat, 34-letni prezenter i dziennikarz telewizyjny.

Jego kariera nabrała rozpędu, gdy jako dziennikarz TVP Kielce relacjonował Światowe Dni Młodzieży i wizytę papieża Franciszka w Polsce w 2016 r. Zaproponowano mu dołączenie do grona prezenterów “Panoramy”, głównego programu informacyjnego TVP2.

ZOBACZ: „The social dilemma”. Jeśli nie płacisz za produkt, to ty jesteś produktem

Reklama

„Jednego dnia usunąłem wszystkie media społecznościowe”

Newsy, wydarzenia, koncerty, programy „na żywo” – bez tego nie wyobraża sobie życia zawodowego. Wiele osób mówiło mu, że ma problem z korzystaniem z internetu.

Jego tłumaczenie było wtedy jedno: “pracuję w informacjach, muszę cały czas być podpięty do źródła informacji”. Okazało się, że jednak nie musi. Jednego dnia usunąłem wszystkie media społecznościowe, z których korzystałem. W ogóle to nie wpłynęło na jakość mojej pracy zawodowej a wręcz przeciwnie! Poprawiło syntezę myśli, skupienie i relacje w domu – zauważa.

CZYTAJ: Media społecznościowe czy anty-społecznościowe? O budowaniu relacji w czasach social media

Reklama

„Dzieci mają problem z internetem, bo mają go też rodzice”

Prezenter uważa, że jego doświadczenie może się przydać wielu rodzicom. Wiele osób młodych, naszych dzieci, podopiecznych czy uczniów ma problemy z internetem dlatego, że mają z tym problem rodzice. Po prostu, by dać sobie argument i nieco więcej czasu na własne scrollowanie, dorośli pozwalają na to dzieciom.

Swoim doświadczeniem podzielił się z uczestnikami Kongresu OSE 2022 13 września w Warszawie.


Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę