Nasze projekty

Roraty nocą i w górach. Pomysł DA św. Anny w Krakowie

Pojadą nocą w Beskid Żywiecki, aby o świcie sprawować Mszę św. Roratnią w środku gór, na Hali Lipowskiej. Ten niezwykły pomysł ma Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Krakowie.

Wyprawa odbędzie się w nocy z 13 na 14 grudnia. Dokładnie o północy wsiądą w autokar i pojadą do Żabnicy, aby stamtąd piechotą, ok. 3 w nocy ruszyć na Halę Lipowską. Według planu dojdą tam o świcie, gdzie duszpasterz akademicki ks. Dariusz Talik odprawi dla wszystkich wędrowców Mszę św. Roratnią. Bezpośrednio po niej w pobliskim schronisku zjedzą ciepłe śniadanie. To jednak będzie dopiero początek niezwykłej wyprawy. 

„Po posiłku, ok .godz. 8.30 wyruszymy w kierunku Hali Rysianki (10-15 minut) by w tamtejszym schronisku pokrzepić się kawą i ciastkiem. Stąd rozpoczniemy schodzenie z gór, by po 2,5 godz. dotrzeć na miejsce skąd ok. 12.00 wyruszymy autokarem do Krakowa, jednak po drodze zatrzymując się na ognisko i kiełbaski” – piszą studenci w zaproszeniu. Do Krakowa planują wrócić dopiero po południu.

Nie będzie to pierwszy raz, kiedy w Adwencie studenci z DA św. Anny jadą na Roraty w góry. Wcześniej odprawiali Roraty m.in. na Turbaczu czy Hali Kurpowej. Tradycja ma już 3 lata i wiąże się z tematami rozważań podejmowanych w Adwencie co roku. – Zawsze mamy jakiś temat związany z górami, ponieważ codzienne czytania Adwentowe też do nich nawiązują. Chcieliśmy nadać hasłu taki praktyczny wymiar – wyjaśnia duszpasterz ks. Dariusz Talik. Zauważa, że studenci potrzebują takich wyzwań. – Taka przygoda połączona z wymiarem duchowym zawsze przynosi umocnienie w jakiejś cnocie, na przykład męstwa, przynosi poczucie wspólnoty – mówi ks. Talik. 

Reklama
Reklama

Do udziału w wyprawie mogą się zapisać wszyscy zainteresowani studenci. Zapisy ruszą 8 grudnia o g. 22 na stronie internetowej Duszpasterstwa i potrwają dokładnie dobę, tak jak wszystkie inne zapisy na wydarzenia organizowane w DA św. Anna w Krakowie. 

ad/Stacja7 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę