Nasze projekty

Polak zdał osiem matur na 100 procent! Jest jednym z najwybitniejszych maturzystów w historii

Michał Wyrębkowski z ośmiu matur zdobył 100 procent. Tylko z matematyki uzyskał wynik poniżej 100 procent. Zdał ją na.... 96 procent! Jak udało mu się osiągnąć tak znakomity wynik?

fot. michalwyrebkowski/instagram.com

Michał Wyrębkowski to jeden z najwybitniejszych maturzystów w historii. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Płocku. W 2021 roku jako pierwszy uczeń tej szkoły uzyskał maksymalną ilość punktów w ramach Programu Dyplomowego Matury Międzynarodowej.

ZOBACZ>>> Ukończyła najwięcej kierunków studiów! Jest rekordzistką

Znakomite wyniki Polaka na maturze

Co więcej, uzyskał z ośmiu matur 100 procent! Tylko z matematyki uzyskał wynik poniżej 100 procent. Zdał ją na…. 96 procent. Znakomite wyniki Michała z matury to rezultat również bardzo dobrych wyników z aż pięciu olimpiad: z filozofii, historii, polskiego i francuskiego.

Reklama

O zdolnym Polaku pisał między innymi dr Maciej Kawecki. „Zdał 8 matur na 100 proc. 8 matur na 100 %!! Jest jednym z najlepszych na świecie zdających maturę międzynarodową. Uzyskał 45 na 45 punktów” – czytamy we wpisie.

CZYTAJ TEŻ>>> Polska wynalazczyni nagrodzona prestiżową nagrodą! Pierwszy raz w historii

Dziś młody Polak studiuje na jednej z 10 najlepszych uczelni na świecie, na University of Pennsylvania. Jak zaznacza dr Maciej Kawecki, Michał „własną pracą uzyskał Penn World Scholar – był jednym z piętnastu najlepszych studentów z całego świata na studiach na jednej z najlepszych uczelni na świecie”. Chłopak jest też stypendystą w Rafał Brzoska Foundation, która wspiera jego edukację.

Reklama

„Jest jednym z najsilniejszych młodych umysłów, jakie poznałem. Interdyscyplinarność jego umysłu jest ogromna (…). Moim marzeniem jest, by osoby takie jak Michał miały w Polsce warunki do rozwoju” – dodał.

Dalsza część artykułu poniżej.

Młody Polak: do geniuszu mi daleko

Michał Wyrębkowski jakiś czas temu w rozmowie z Sebastianem Ogórkiem z portalu „Wyborcza.biz” wyznał, że swoje znakomite wyniki zawdzięcza w dużej mierze swojej szkole. Jego zdaniem, „miał szczęście do szkół i nauczycieli”. Wspomina, że to właśnie jedna z nauczycielek odkryła w nim „talent i dryg do historii”.

Jak przyznał w rozmowie, nie uznaję się za geniusza, bo jak twierdzi do tego mu jeszcze daleko. Do przedszkola chodziłem już wprawdzie z encyklopediami, ale czytać i tak nauczyłem się stosunkowo późno. To nie było tak, że miałem dwa lata i czytałem – powiedział.

dziendobry.tvn.pl, wyborcza.biz, warszawa.naszemiasto.pl,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę