Nasze projekty

Polska wynalazczyni nagrodzona prestiżową nagrodą! Pierwszy raz w historii

Olga Malinkiewicz jako pierwsza Polka w historii, zdobyła prestiżową nagrodę European Inventor Award.

fot. ZIEMIA MIĘDZYRZECKA/youtube.com (print screen)

Dr Olga Malinkiewicz to polska fizyk, współzałożycielka i dyrektorka technologiczna firmy Saule Technologies. Kobieta jest wynalazczynią metody wytwarzania drukowanych ogniw słonecznych na bazie perowskitów.

Za swój wynalazek została wraz z zespołem nagrodzona prestiżową nagrodą European Inventor Award, w kategorii MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa). Wyróżnienie to przyznawane jest od 2006 roku przez Europejski Urząd Patentowy. Polka pokonała konkurentów, jak zaznaczono w uzasadnieniu, za sprawą „technologii energii słonecznej wykorzystującej opłacalne i przyjazne dla środowiska perowskitowe ogniwa słoneczne”.

Dalsza część materiału poniżej.

Reklama

Co więcej, zespół został nagrodzony również nagrodą publiczności Popular Prize. „Zdobycie tak prestiżowej i znaczącej nagrody to dla nas ogromne uznanie, a także wspaniałe potwierdzenie ciężkiej pracy i poświęcenia naszego Zespołu przez te 10 lat” – można przeczytać w mediach społecznościowych firmy Saule Technologies.

Tegoroczna gala wręczenia nagród odbyła się Śródziemnomorskim Centrum Konferencyjnym (Mediterranean Conference Centre) w Valletcie na Malcie.

pap.pl, noizz.pl, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę