Nasze projekty

Powstaje nowy film o życiu bł. Carla Acutisa. „Świętość jest nadal możliwa”. Kiedy trafi do kin?

W nowym filmie dokumentalnym „Mapa rzeczywistości: Carlo Acutis i nasza era cyfrowa” pojawią się członkowie rodziny Carla, jego przyjaciele, naukowcy oraz eksperci od technologii.

fot. carloacutis.com

„Mapa rzeczywistości: Carlo Acutis i nasza era cyfrowa” to film, który zgłębi życie młodego błogosławionego oraz lekcje, jakie oferuje młodym ludziom w kontekście współczesnych wyzwań. „Mapa rzeczywistości” będzie łączyć akcję na żywo, animację oraz wywiady dokumentalne – powiedział reżyser Tim Moriarty.

W filmie wystąpi matka bł. Carla Acutisa. „Pokazuje nam, że możemy być świętymi”

W filmie pojawi się matka Carla Acutisa, która powiedziała, że „Carlo jest wspaniałym przykładem dla dzisiejszej młodzieży”. Dzisiaj ludzie czują się, jakby byli w tragicznym stanie, jeśli nie mają dostępu do internetu. Jednak prawdziwą tragedią jest to, że nasz świat jest odłączony od Boga. Świętość jest nadal możliwa. Carlo pokazuje nam, że możemy być świętymi w dzisiejszym świecie – stwierdziła.

O produkcji poinformowała 1 lipca Castletown Media, tuż po tym, gdy Watykan ogłosił nadchodzącą kanonizację Carla Acutisa.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Żyje, bo uratował ją bł. Carlo Acutis. Ten cud otworzył drogę do kanonizacji

Przypomnijmy, że Watykan uznał drugi cud za wstawiennictwem błogosławionego Carla Acutisa dlatego ogłoszenie daty jego kanonizacji jest tylko kwestią czasu.

Nowy film o bł. Carlu Acutisie. Kiedy premiera?

Castletown Media współpracuje przy produkcji filmu z katolickim filmowcem Jimem Wahlbergiem. Obaj odnieśli sukces dzięki filmowi „Jesus Thirsts: The Miracle of the Eucharist”, dlatego mają nadzieję, że podobnie będzie z „Mapą rzeczywistości”.

Reklama

Film opowiada nie tylko historię Carla Acutisa, ale również śledzi grupę licealistów, którzy wyruszają na pielgrzymkę do grobu błogosławionego. Młodzi zostawiają telefony w domu, aby podkreślić znaczenie odłączenia się od technologii dla pełnego zaangażowania w rzeczywistość.

Nowy film, który przeniesie widzów w inspirującą podróż przez życie błogosławionego Carla Acutisa, trafi na ekrany kin na wiosnę 2025 roku.

Catholic News Agency, bialykruk.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę