Nasze projekty

O. Szustak został gamerem: będzie ewangelizował grając w grę wideo

Na YouTube są ich setki, jeśli nie tysiące: nagrywają filmiki z tego, jak grają i przechodzą grę komputerową. Oglądają ich tysiące widzów, głównie nastolatków i młodzieży. Teraz do tego grona wkracza o. Adam Szustak, który grając w grę "Uncharted" chce trafić z przesłaniem Ewangelii do młodzieży.

Fot. Youtube/Langusta na plamie

Pierwszy odcinek zapowiadający nową serię na „Languście na palmie” ukazał się w minioną sobotę. O. Adam pokazał jak przechodzi przez początek gry „Uncharted” i zapytał swoich widzów, co sądzą o takim pomyśle.

W gry nie grałem chyba od 15 lat, więc nie jestem w tym wybitny. Ale pomyślałem, że może to jest jakiś pomysł? Może jakaś młodzież na to trafi i może coś usłyszy? Bo to byłoby „coś”, gdyby ktoś później powiedział: nawróciłem się bo usłyszałem coś ważnego u księdza, który grał w grę. „Głosić wszystkim wszędzie i na wszystkie sposoby”

mówi dominikanin w pierwszym odcinku. 

Reklama

Następny ma być opublikowany już w poniedziałek 20 kwietnia.

 

Reklama

Pod pierwszym odcinkiem posypały się liczne pozytywne komentarze zwłaszcza od rodziców słuchających nauczania o. Adama w Internecie. „Moja córka właśnie zasubskrybowała ten kanał!” – cieszyla się jedna z matek. „Muszę to wysłać mojemu chrześniakowi który gra w gry” – napisał ktoś inny. 

O. Adam – choć pierwszy na polskojęzycznej części YouTuba, nie będzie pierwszym na świecie księdzem katolickim, który próbuje ewangelizować grając online w grę wideo. Robi to już w Holandii ks. Roderick Vonhogen. Polakom może być on znany ze słynnych już vlogów nadawanych na bieżąco ze Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie, gdzie m.in. zachwycał się polską religijnością. 

Najpopularniejsi polscy streamerzy (gracze pokazujący na YouTube jak grają) mają po kilkaset tysięcy stałych widzów. Według rankingu serwisu Streamerzy.pl najpopularniejszym jest obecnie Piotr „Izak” Skowyrski, który zebrał już ponad 1 milion 300 tys. stałych subskrybentów. 

Reklama

ad/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę