Nasze projekty

Nowa odsłona serwisu poświęconego osobie ks. Piotra Pawlukiewicza

Prawie 200 nagrań homilii, kilkadziesiąt konferencji – całe i we fragmentach oraz wspomnienia ludzi, którzy mieli okazję spotkać ks. Piotra Pawlukiewicza. To wszystko można znaleźć w nowym serwisie poświęconym jego osobie - Dopóki Walczysz.

W pierwszą rocznicę śmierci ks. Piotra Pawlukiewicza ruszył specjalny serwis upamiętniający ks. Piotra Pawlukiewicza. „Dopóki walczysz” to strona z materiałami dotyczącymi jego działalności i szerząca jego myśli.

Kazania to za mało

Pomysł, aby utworzyć takie miejsce w internecie, pojawił się po niespodziewanej śmierci ks. Pawlukiewicza 21 marca 2020 r. Podobna strona istniała już od kilku lat, ale teraz wystartowała w nowym wydaniu. Jej autorką jest Ewa Wiśniewska, która szerzeniem myśli ks. Piotra zajmuje się już ok. 10 lat. Wszystko zaczęło się od działalności w Akademickim Stowarzyszeniu Katolickim Soli Deo i organizowania tam konferencji m.in. właśnie księdza. Później były Kazania inne niż wszystkie. W końcu okazało się, że same Kazania to za mało, więc powstało Dopóki Walczysz – wyjaśnia.

Reklama

Wspomina, że „pierwotnie oprócz nagrań i tekstów, znajdował się tutaj także kalendarz po to, aby wszyscy, którzy chcieli posłuchać księdza na żywo, mogli łatwo znaleźć informacje o najbliższych konferencjach”. Staraliśmy się współpracować z ks. Piotrem – od czasu do czasu ksiądz podawał np. terminy wydarzeń – tłumaczy na stronie Ewa Wiśniewska. Dziś serwis pełni inną rolę. Jak czytamy w opisie „Dopóki Walczysz” to wyraz upamiętnienia księdza, uznania i podziękowań dla niego, szczególnie ze strony autora tego serwisu.

ZOBACZ TAKŻE: Ks. Bogusław Kowalski: Piotrek zostawił mi „testament praktyczny”

Reklama

Kilkaset materiałów na początek

Na Dopóki Walczysz oprócz prawie 200 nagrań homilii, kilkudziesięciu konferencji – całych i we fragmentach – można znaleźć specjalne miejsce ze wspomnieniami ludzi, którzy mieli okazję spotkać ks. Pawlukiewicza. Są one zebrane z różnych miejsc w internecie. W najbliższym czasie pojawi się formularz, za pomocą którego użytkownicy serwisu będą mogli wysyłać swoje świadectwa i podziękowania. Można spodziewać się ich tysiące, tak jak to było w mediach społecznościowych po śmierci księdza, i teraz, w pierwszą rocznicę.

Co najważniejsze, nie jest to statyczna strona, a serwis, który będzie żył. Ciągle będziemy dodawali nowe treści i w tej chwili, o ile możemy mówić o kilkuset różnych materiałach, to w najbliższym czasie zapewne będzie ich już kilka tysięcy – mówi Ewa Wiśniewska, autor serwisu.

Na stronie znajduje się wiele pomocnych sekcji, jak np. ta, w której publikujemy kazania do czytań na najbliższą niedzielę. Dla osób, które wcześniej nie miały styczności z ks. Piotrem przygotowaliśmy „pakiet na start” – kilka informacji o księdzu i propozycję, co posłuchać na początek – dodaje Ewa Wiśniewska.

Reklama

POLECAMY: Niebo nie jest dla „nijakich”. Wspomnienie o ks. Piotrze Pawlukiewiczu

os, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę